Na czym polega ozonowanie biur?

Na czym polega ozonowanie biur?

Na czym polega ozonowanie biur? Ozonowanie to naturalna metoda sanityzacyjna i dezynfekcyjna, która nie wymaga stosowania żadnych chemicznych detergentów. Przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności jest również całkowicie bezpieczna. Sprawdza się zarówno w pomieszczeniach publicznych, jak i przemysłowych, a także specjalnego przeznaczenia. Po zakończeniu prac w powietrzu utrzymuje się przyjemny zapach, ale przede wszystkim jest wolne od szkodliwych drobnoustrojów. Na czym polega ozonowanie biur? Zacznijmy najpierw od definicji ozonu. 

Czym jest ozon?

Ozon to odmiana tlenu, która zbudowana jest z trójatomowych cząsteczek. Ozonowanie biur ma zatem na celu usunięcie bakterii oraz drobnoustrojów znajdujących się w powietrzu. Atutem tego typu działań jest szkodliwe działanie dla bakterii, ale nie dla odkażanych powierzchni. Poza tym przyjemny zapach, który przypomina ten unoszący się w powietrzu tuż po letniej burzy.

Czym jest i na czym polega ozonowanie biur?

Dezynfekcja ozonem to jedna z najbardziej skutecznych metod odkażania, podczas której nie trzeba używać silnych środków chemicznych ani bakteriobójczych. Zamiast nich rozpylany jest bezpieczny dla zdrowia ozon. Gaz sprawdza się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także biurowych. Niszczy nie tylko bakterie, ale również mikroorganizmy, wirusy, grzyby czy choćby pleśń. Ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze ozonowanie wykorzystywane jest również w placówkach medycznych.

Oprócz podstawowego działania, usuwa również nieprzyjemny zapach. W odróżnieniu od klasycznych metod i odświeżaczy nie maskuje problemu, ale niweluje woń. Po zakończeniu działań pracownicy biurowi mogą oddychać nie tylko czystym powietrzem, ale przede wszystkim cieszyć się świeżym zapachem. Obecnie ozonowanie biur uznawane jest za najskuteczniejszą metodę odkażania, również z mikroorganizmów takich jak grzyby i pleśń.

Ozonowanie biur – cena

Cena za ozonowanie uzależniona jest od cennika konkretnej firmy. Na koszt wpływ ma przede wszystkim lokalizacja firmy, a także czynniki takie jak:

  • wielkość i wysokość pomieszczenia biurowego,
  • liczba urządzeń, które należy zastosować,
  • czas działania urządzeń,
  • stopień zabrudzenia pomieszczeń.

Skuteczność ozonowania biur

Na czym polega ozonowanie biur?Ozonowanie biur i pomieszczeń cieszy się coraz większą popularnością, a na usługi tego typu decyduje się wiele mniejszych i większych przedsiębiorstw. Dzieje się tak za sprawą potwierdzonej skuteczności ozonowania, a także prostoty tych działań. Nie wolno podejmować jednak tego typu prac samodzielnie. Za ozonowanie odpowiedzialne są wyspecjalizowane firmy, które posiadają odpowiednie urządzenia, jak i umiejętności. Tylko dzięki współpracy z profesjonalną firmą można uzyskać oczekiwane rezultaty.

Warto zatem sprawdzać ich kwalifikacje i rekomendacje. Jeszcze do niedawna ozonowanie pomieszczeń wykonywane było głównie w obiektach użyteczności publicznej, gabinetach lekarskich czy placówkach medycznych. Powszechność tej usługi staje się jednak coraz większa, dlatego pozwalają sobie na nią nawet klienci indywidualni. Zwłaszcza dlatego, że usługa pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, ale również groźnych dla zdrowia drobnoustrojów, grzybów i bakterii.

Poprzez działanie gazu z powietrze zostają usunięte wszelkie mikroorganizmy, które stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia. Ozonowanie dedykowane jest również pomieszczeniom, w których przez dłuższy czas przebywały osoby chore, a także pokojom palaczy czy takim, w których został zaprószony ogień i pozostał w nich zapach dymu i spalenizny.

Dlaczego ozonowanie biur jest skuteczne?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego ozonowanie biur jest tak skuteczne. Pierwszym elementem jest wykorzystywanie specjalnych urządzeń, które są odpowiedzialne za wydzielanie do pomieszczeń ozonu o odpowiednim stężeniu. Po emisji gazu wykonywany jest pomiar stężenia, który ma na celu określić bezpieczną dawkę dla człowieka. Dzięki tej informacji można ponownie przebywać w pomieszczeniu bez obawy o zagrożenie zdrowia. Aby powrócić do optymalnego stężenia, wykonuje się zwykle dokładne wietrzenie pomieszczeń. 

Czy ozonowanie biur jest bezpieczne?

Specjaliści potwierdzają, że zabieg ozonowania jest bezpieczny. Warunkiem jest jednak prawidłowe jego przeprowadzenie. W tym celu konieczne jest doświadczenie osób odpowiedzialnych za ozonowanie, a także nowoczesna aparatura- zarówno do rozpylania gazu, jak i pomiaru jego stężenia. Ozon jest gazem o szkodliwym działaniu dla człowieka, dlatego zabieg można wykonywać wyłącznie po odpowiednim szkoleniu. Samodzielne przeprowadzenie ozonowania nie jest możliwe i stwarza poważne zagrożenie zdrowia i życia.

Ozonowanie biur – zastosowanie

Ozonowanie biur ma bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim służy usuwaniu roztoczy kurzu i alergenów, a także neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. szczególne znaczenie ma w przypadku oczyszczania klimatyzowanych pomieszczeń (np. biur, sali konferencyjnych) ze względu na wzmożoną zawartość drobnoustrojów w powietrzu. Kolejnym zastosowaniem jest likwidacja grzybów i pleśni.

angielski niemiecki hiszpański francuski