Pracownicy z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy, którzy przybyli do Polski, począwszy od 24 lutego 2022 roku, niezależnie od dostępności dokumentów, będą mogli legalnie znaleźć pracę w Polsce. Za wszelkie formalności związane z ich legalnym zatrudnieniem odpowiada pracodawca. Nasza agencja pracy https://apsprofit.pl dla pracowników z Ukrainy pomaga w załatwieniu wszelkich formalności i uzyskanie zatrudnienia adekwatnego do kwalifikacji i umiejętności.

Kto może legalnie pracować w Polsce?

W Polsce mogą legalnie pracować pracownicy z Ukrainy https://apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-ukrainy/, którzy ze względu na działania wojenne przekroczyli granice naszego kraju. Jeżeli miało to miejsce po 24 lutym 2022 roku obywatele tego kraju przebywają u nas legalnie. Dotyczy to także obywateli Ukrainy, legalnie przebywających w Polsce na podstawie wizy, zezwolenia na pobyt, jednorazowego zezwolenia.

Od początku rosyjskiej agresji militarnej strona polska maksymalnie uprościła procedurę przekraczania granicy dla Ukraińców i zapewnia szerokie wsparcie. Począwszy od znalezienia tymczasowego mieszkania po opiekę medyczną i żywność. Możesz to zweryfikować, a także poznać współrzędne ośrodków pomocy na rządowej stronie RP. Tam m.in. mówi się, że każdy jest wpuszczany, niezależnie od tego, czy ma pozwolenie na wjazd.

Nawiasem mówiąc, mając ważny paszport, możesz spróbować starać się o zezwolenie na pracę i pobyt. Ważna uwaga dla tych, którzy byli już legalnie w Polsce na początku wojny, a których wiza pracownicza lub studencka wygasa: możesz pozostać w kraju, dopóki na Ukrainie nie będzie bezpiecznie. Co najmniej 90 dni co sześć miesięcy, zgodnie z zasadami ruchu bezwizowego.

Niestety status uchodźcy wiąże się z ograniczeniami w poruszaniu się i zatrudnieniu, ale gdy już go uzyskasz, możesz skontaktować się z ośrodkami recepcyjnymi dla osób wewnętrznie przesiedlonych, gdzie we wszystkim pomogą. Podejmując współpracę z naszą agencją pracy dla pracowników z Ukrainy, otrzymasz wszechstronne wsparcie zarówno przy zatrudnieniu, zakwaterowaniu, wypełnieniu niezbędnych dokumentów. Pracodawcy, którzy nie chcą angażować się w poszukiwanie pracowników z Ukrainy decydują się na leasing pracownicy z naszej agencji zatrudnienia.

Czym jest leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy to wynajęcie pracownika od agencji pracy. W przypadku pracy tymczasowej pracodawca użytkownik nie ma żadnych obowiązków kadrowych związanych z zatrudnieniem tego pracownika, nie musi prowadzić dokumentacji kadrowej ani wysyłać takiego pracownika na badania lekarskie. Zasady zatrudnienia pracownika z Ukrainy określa umowa zawarta przez pracodawcę użytkownika z agencją. Przepisy ustawy o pracownikach tymczasowych wyznaczają minimalne wymagania do rozwiązania tego problemu. Pracodawca użytkownik może również przejąć więcej obowiązków wobec pracownika tymczasowego, na przykład w zakresie ochrony pracy.

Zalety leasingu pracowniczego

Zwiększenie wielkości produkcji – szybka selekcja i zatrudnianie pracowników z Ukrainy. Możliwość zmniejszenia liczby pracowników tymczasowych w krótkim czasie, co wpływa na budżet firmy. Nasz doświadczony zespół przeprowadzi Cię przez proces, odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości, a na koniec znajdziemy dokładnie to, czego potrzebujesz, uwzględniając wszystkie Twoje potrzeby. Ograniczona mobilność, przestoje w niektórych branżach, a nawet zamknięcie części działalności gospodarczej odcisnęły swoje piętno na rynku pracy.  Nasza agencja pracy pomoże Ci znaleźć odpowiednich kandydatów, ponieważ posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Przeprowadzamy kompleksową rekrutację, od selekcji kandydatów, testując wiedzę praktyczną, aż po testowanie znajomości języków wymaganych przez pracodawcę.

Korzyści z rekrutacji wykonywanej przez agencję pracowników z Ukrainy

  • Terminowość – koordynujemy z klientem czas potrzebny na proces rekrutacji.
  • Przewidywalność kosztów – ustalamy budżet niezbędny do realizacji całego procesu.
  • Rekrutacja ukierunkowana – posiadamy bazę kandydatów, co pozwala nam skutecznie rekrutować pracowników z Ukrainy.

Usługi agencji pracy dla pracowników z Ukrainy

Zajmujemy się sprawami krajowymi cudzoziemców. Przede wszystkim dbamy o organizację ich noclegów. Pracodawca nie musi się tym zajmować. Prowadzimy również szkolenia wprowadzające z organizacji pracy, zasad obowiązujących w polskich firmach oraz informujemy, jak zachowywać się w nowym środowisku. Dzięki temu szkoleniu polecani przez nas pracownicy z Ukrainy mają większe szanse na aklimatyzację w miejscu pracy i są bardziej wydajni.

Pracownicy z Ukrainy
Pracownicy z Ukrainy

Zatrudniasz obcokrajowców, ale papierkowa robota sprawia trudności i zajmuje dużo czasu? Zajmijmy się tym. Usługi naszej agencji pracy zmniejszają ryzyko popełnienia błędów przy zatrudnianiu pracownika, którego nie znasz. Wiele firm próbuje uzupełnić braki kadrowe, publikując zwykłe ogłoszenie: zatrudnimy pracowników z Ukrainy. Z doświadczenia naszych klientów wynika jednak, że bardziej efektywna jest współpraca z agencją pracy.

Zatrudnienie nieznajomego zawsze wiąże się z ryzykiem. Nawet najlepsza rozmowa kwalifikacyjna nie może zagwarantować, że nowa osoba dobrze sobie poradzi w miejscu pracy. Bariery językowe lub różnice w doświadczeniu zawodowym nie ułatwiają komunikacji. Świadczymy usługę sprawdzającą potencjalnych pracowników dla Twojej firmy. Wspólnie ustalamy okres weryfikacji i warunki jej przejścia. Podczas weryfikacji kandydat pozostaje naszym pracownikiem lub zostaje zawarta umowa tymczasowa.

Jeżeli pracownik z Ukrainy w trakcie procesu weryfikacji spełnia oczekiwania pracodawcy i jednocześnie jest zadowolony z oferowanej mu pracy, podpisywana jest umowa o pracę. Ten rodzaj kontroli pracowników pozwoli Ci pominąć proces rekrutacji i zmniejszyć ryzyko zatrudnienia niewłaściwej osoby. Nasi stali klienci potwierdzają, że takie rozwiązanie przynosi im wymierne korzyści.