Preparat na grzybicę paznokci

Preparat na grzybicę paznokci

Preparat na grzybicę paznokci – grzybica stóp i dłoni to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Zarazić się nią jest bardzo łatwo, a znacznie trudniej jest się z niej wyleczyć. Do zakażenia grzybicą najczęściej dochodzi na basenie czy siłowni – ogólnie w miejscach użytku publicznego, gdzie wiele osób chodzi boso. Szczególnie narażone na rozwój choroby są osoby starsze i zmagające się z cukrzycą, jak również ci, którzy mają obniżoną odporność lub uszkodzenia w obrębie paznokci.

Regularnie bywasz na siłowni, basenie lub w saunie, a w dodatku jesteś w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na grzybicę? Powinieneś na stałe w ramach profilaktyki włączyć do swojej codziennej pielęgnacji preparaty na grzybicę paznokci. W dalszej części artykułu przedstawiamy 4 propozycje produktów na grzybicę. Oprócz tego przygotowaliśmy kilka rad i wskazówek, jak dbać o stopy na co dzień, aby uniknąć nawrotu choroby.

Grzybica paznokci – czym ją leczyć?

Na rynku dostępne są różne preparaty przeznaczone do pielęgnacji paznokci zajętych grzybicą. Jedne są pod postacią płynu, inne spray’u, jednak cel ich stosowania jest zawsze taki sam – wspomóc leczenie infekcji grzybiczej paznokci i zapobiec jej nawrotowi.

Podopharm PODOFLEX® tinktura na grzybicę paznokci

Pierwszą naszą propozycją jest preparat na grzybicę paznokci dłoni i stóp do stosowania w profilaktyce przeciwgrzybiczej przy rekonstrukcji płytek paznokciowych. Tinktura na grzybicę paznokci Podopharm jest bezpieczna dla pacjentów diabetologicznych. Skoncentrowana tinktura w swoim składzie zawiera całą masę składników, w tym przede wszystkim olejki takie jak olejek herbaciany, olejek szałwiowy, olejek lawendowy, olejek grejpfrutowy, olejek manuka, olejek goździkowy czy olejek cynamonowy. Przypisuje się im działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Oprócz tego do produkcji tinktury Podopharm wykorzystano ekstrakt z prawoślazu, z tymianku, z szałwii, z limonki, z mandarynki i z rozmarynu.
Preparat należy aplikować na paznokcie dwa razy dziennie (rano i wieczorem), przez kilka miesięcy, aż do momentu uzyskania zadowalających rezultatów. Jeśli chcielibyśmy je dodatkowo polepszyć, zaleca się regularnie oczyszczanie płytki paznokciowej w gabinecie podologicznym.

Pedibaehr podo-forte spray do paznokci, ochrona przed grzybicą i bakteriami

Naszym zdaniem na szczególną uwagę osób zmagających się z grzybicą paznokci zasługuje także spray do paznokci Pedibaehr. Preparat stanowi skuteczną ochronę przed grzybami i bakteriami. Pielęgnacja paznokci i przestrzeni międzypalcowych jest kluczowym elementem zarówno profilaktyki przeciwgrzybiczej, jak i leczenia zakażenia, a ten produkt idealnie się do czynności pielęgnacyjnych nadaje.
Pedibaehr podo-forte zawiera substancje takie jak olejek z drzewa herbacianego, kwas salicylowy i alantoinę. Olejek z drzewa herbacianego wykazuje właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne, oczyszcza i odkaża skórę. Oprócz tego jest jeszcze kwas salicylowy, który z kolei wspiera proces optymalnego nawodnienia skóry. Skład dopełnia intensywnie nawilżającą i kojąca skórę stóp alantoina.
Spray do paznokci podo-forte Pedibaehr idealnie sprawdza się w przypadku maceracji skóry w przestrzeniach międzypalcowych, czyli przy powierzchniowych uszkodzeniach spowodowanych szkodliwym, długotrwałym działaniem wilgoci. Przeznaczony do codziennego stosowania.

Pedibaehr podo-forte płyn do paznokci, ochrona przed grzybicą i bakteriami

Jako kolejny chcieliśmy zaprezentować płyn do paznokci Pedibaehr. To kolejna propozycja od marki Pedibaehr. Kosmetyk można stosować jako uzupełnienie dla działania spray’u z tej samej linii. Podobnie jak i preparat podo-forte w aerozolu, dzięki zawartości olejku z drzewa herbacianego oczyszcza i odkaża skórę, a kwas salicylowy dodatkowo wspiera proces optymalnego nawodnienia.
Płyn do paznokci Pedibaehr podo-forte najlepiej stosować codziennie. Jest bardzo łatwy w użytku – wystarczy na czyste i suche paznokcie oraz przestrzenie międzypalcowe nanieść niewielką ilość preparatu i pozostawić aż do całkowitego wyschnięcia. Preparat skutecznie chroni przed wirusami i grzybami, dokładnie obsusza i odparowuje wilgoć, a dodatkowo wspiera proces optymalnego nawodnienia skóry.

Allpresan Pedicare 7 tynktura do paznokci zapobiegająca grzybicy

Jako ostatni chcieliśmy przedstawić Ci produkt przeznaczony do paznokci z problemem grzybicy, który chroni przed zagnieżdżaniem się grzybicy, jednocześnie wyraźnie wzmacniając i odżywiając paznokcie. Tynktura do paznokci zapobiegająca grzybicy Allpresan ponadto wspiera naturalną funkcję ochronną paznokci przed chorobotwórczymi drobnoustrojami, niszcząc przy tym podłoże do rozwoju grzybicy.
W składzie tynktury znalazły się takie substancje jak olej z awokado, clotrimazol czy pantenol. Olej z awokado dogłębnie odżywia skórę, regeneruje ją i poprawia jej sprężystość. Dodatkowo zapobiega utracie wilgoci i wzmacnia naturalną barierę ochronną stóp. Wykorzystany do produkcji preparatu clotrimazol hamuje rozwój większości patogennych grzybów, tym samym zapobiegając rozwojowi grzybicy. Jeśli chodzi o pantenol, skutecznie przyspiesza on proces regeneracji.

Zaleca się stosowanie tynktury z clotrimazolem zarówno na paznokcie, jak i przestrzenie międzypalcowe. Mogą po niego sięgać także podolodzy na końcowym etapie zabiegu podologicznego w celu pielęgnacji paznokci. Sprawdza się również zapobiegawczo przed pójściem na basen lub saunę.

Sprawdź również:

Grzybica paznokci – jak jej zapobiegać? Skuteczna profilaktyka

Często mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie inaczej jest w tym przypadku. W leczeniu grzybicy paznokci kluczową rolę odgrywa bowiem profilaktyka. Grzybica jest o tyle podstępną chorobą, że lubi nawracać, dlatego wyleczenie jej nie daje gwarancji, że w przyszłości nie przyjdzie się nam z nią znowu zmagać. Bardzo ważne więc jest, aby robić wszystko, co w naszej mocy, by do powtórnego zakażenia po prostu nie doszło.

Jak dbać o stopy podczas korzystania z miejsc publicznych?

O zakażenia grzybicze bardzo łatwo, jak zapomnisz o przestrzeganiu podstawowych zasad podczas korzystania z miejsc użytku publicznego takich jak basen, siłownia czy sauna. Jak więc w prosty sposób zapobiec infekcji? Wystarczy, że będziesz przestrzegać poniższych rad:

  • przed postawieniem bosych stóp na podłodze, po której boso chodzi mnóstwo ludzi, załóż obuwie ochronne – nigdy nie chodź boso ani nie pożyczaj klapek od innych osób;
  • po wyjściu z basenu, sauny lub jacuzzi zawsze dokładnie umyj skórę z uwzględnieniem przestrzeni między palcami;
  • po kąpieli dokładnie osusz skórę i w tym przypadku zwracając szczególną uwagę na przestrzenie między palcami – grzybica nierzadko rozpoczyna się właśnie na skutek niedosuszania tych miejsc;
  • korzystaj wyłącznie ze swojego ręcznika, nie pożyczaj ręcznika ani przyborów do pielęgnacji stóp od innych osób;
  • po każdej wizycie w miejscu takim jak basen czy siłownia wypierz ręcznik w wysokiej temperaturze i zdezynfekuj klapki.

Przebyłeś zakażenie grzybicze? O tym musisz pamiętać!

Jak wiadomo, grzyby mogą bytować na różnych powierzchniach, w tym również w butach czy skarpetkach. O ile skarpety można wyprać w wysokiej temperaturze z dodatkiem detergentu i pozbyć się zarodników, o tyle w przypadku butów nierzadko nie da się tego zrobić. Dlatego najlepiej byłoby pozbyć się butów, które nosiło się w trakcie zakażenia. W przypadku, gdy nie jest to możliwe, przed ich ponownym założeniem po zakończeniu leczenia trzeba je gruntownie zdezynfekować. 

Usługę dezynfekowania butów często ma w swojej ofercie podolog. Korzystając w tym zakresie z pomocy profesjonalisty, zyskasz pewność, że proces przebiegł prawidłowo. Jeśli specjalista podologii nie jest w stanie przeprowadzić takiej czynności w swoim gabinecie, koniecznie dopytaj go, jak wykonać dezynfekcję obuwia w warunkach domowych.