Antynowotworowy styl życia

Antynowotworowy styl życia

Antynowotworowy styl życia – zmieniając swoje codzienne nawyki, możesz znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór (glejak wielopostaciowy). Badania naukowe dowiodły, że są na to proste sposoby. Jedyne czego Ci trzeba to systematyczność. Zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Antynowotworowy styl życiaPrzede wszystkim rzuć palenie. O jego szkodliwości zapewne wiesz już od dawna. Palenie papierosów drastycznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka i to nie tylko na raka płuc. Pora przestać udawać, że Ciebie ten fakt nie dotyczy.

Ogranicz również alkohol. Pijąc 10 drinków tygodniowo, narażasz się na aż o 15% wyższe ryzyko zachorowania na raka piersi. Z innymi nowotworami jest podobnie. Skończ z tym! Zrezygnuj z cotygodniowego weekendowego drinkowania na mieście na rzecz lampki czerwonego wina raz na jakiś czas.

Ćwicz regularnie co najmniej przez 30 minut każdego dnia. Aktywność fizyczna to jeden z głównych filarów, na których opiera się antynowotworowy styl życia. Wybierz taki rodzaj aktywności, jaki Ci odpowiada. Nie musisz od razu wyczynowo uprawiać sportu. Wystarczy, że będziesz maszerować w szybkim tempie, jeździć na rowerze lub ćwiczyć pilates. Wybór jest ogromny.

Od dziś wprowadź dobre zmiany do swojej diety. Zacznij od ograniczenia rafinowanego cukru. Słodycze zastąp słodkimi owocami. Wyeliminuj lub mocno ogranicz spożycie dań typu fast food. Jedz dużo surowych warzyw i pij naturalne soki. Colę zastąp wodą mineralną lub zieloną herbatą. Nie jedz czerwonego mięsa. Dowiedziono, że jego spożycie, znacznie przyczynia się do wzrostu zachorowalności na raka. Zamiast niego wybieraj drób i ryby.

Ważne jest również to, abyś dobrze się wysypiała. 6 godzin snu na dobę to absolutne minimum. Twój organizm musi mieć czas na odpoczynek i regenerację. Postaraj się spać w absolutnej ciemności. Dowiedziono naukowo, że nawet odrobina światła w nocy może zaburzać produkcję melaniny, a hormon ten spowalnia rozwój komórek nowotworowych. Trzymaj się tych kilku prostych zasad na co dzień, a widmo zachorowania w przyszłości na nowotwór, znacznie się od Ciebie odsunie.

Antynowotworowy styl życia to też optymizm! Ludzie pozytywnie nastawieni do świata, którzy często się uśmiechają, są zdrowsi i żyją dłużej.

angielski niemiecki hiszpański francuski