Jak wybrać catering dietetyczny?

Jak wybrać catering dietetyczny?

Jak wybrać catering dietetyczny? Jeszcze do niedawna catering dietetyczny był zarezerwowany raczej dla gwiazd. Obecnie decyduje się na skorzystanie z niego coraz więcej ludzi. W większości przypadku są to osoby, które pragną rozpocząć zdrowy styl życia i zadbać o szczupłą sylwetkę. Przygotowanie dobrze zbilansowanych posiłków na cały dzień jest sporym wyzwaniem.

Z jednej strony wymaga znajomości zawartości substancji odżywczych we wszystkich produktach, z drugiej jest to zdecydowanie proces czasochłonny. Nie każdy ma czas na spędzanie kilku godzin przy kuchni. Właśnie dlatego decyzja o wykupieniu diety pudełkowej czasem bywa najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Przed wybraniem odpowiedniej firmy, dobrze jest zorientować się, czym powinna się ona wyróżniać.

Czym jest catering dietetyczny?

Popularny catering dietetyczny  to nic innego jak odpowiednio skomponowane posiłki na cały dzień, które są co rano dostarczane pod drzwi naszego mieszkania. Już za kwotę kilkudziesięciu złotych otrzymuje 5 zapakowanych w specjalne pojemniki dań. Są one dobrane pod względem kaloryczności, uwzględniają ewentualne nietolerancje pokarmowe, a niekiedy nawet upodobania żywieniowe klienta. Do najczęściej oferowanych opcji należą diety:

 • 1000 kalorii
 • 1200 kalorii
 • 1500 kalorii
 • 2500 kalorii
 • wegetariańska
 • wegańska

Najbardziej profesjonalne firmy cateringowe oferują swoim klientom indywidualnie dobrane jadłospisy, dobór preferowanych składników, na przykład dieta bogata w ryby i owoce morza.

Catering dietetyczny – który będzie najlepszy?

Jak wybrać catering dietetyczny?
Jak wybrać catering dietetyczny?

Jeżeli ostatecznie stwierdziliśmy, że chcemy wypróbować dietę pudełkową na własnej skórze, powinniśmy zrobić dobry research, ponieważ niektóre firmy niekoniecznie oferują nam produkty warte ceny, którą za nie płacimy. Na co więc zwrócić uwagę szukając idealnego cateringu dietetycznego?

 1. Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia firmy w sieci. Poczytaj opinie na forach lub w mediach społecznościowych. To pierwszy krok, który pomoże w przesianiu przedsiębiorstw niewartych uwagi.
 2. Dowiedz się, w jaki sposób jest ustalane menu. Każda dobra firma powinna zatrudniać dietetyka, który się tym zajmuje. Co więcej, jeżeli wyrazisz chęć skorzystania z danego cateringu, dietetyk powinien przeprowadzić z tobą odpowiedni wywiad, podczas którego ustalicie, na uzyskaniu jakich konkretnie efektów ci zależy. Powinny paść pytania o to jaki styl życia prowadzisz, czy planujesz wprowadzić regularne ćwiczenia na siłowni itp. Podczas rozmowy nie zapomnij poinformować dietetyka o ewentualnych alergiach pokarmowych, jest to bardzo istotne podczas ustalania jadłospisu.
 3. Zapoznaj się również ze stroną internetową cateringu dietetycznego, który cię zainteresował. Zwróć uwagę na to, czy znajduje się na niej przykładowe menu dla każdej z proponowanych diet. Jest to bardzo ważne, byś mógł zdecydować, czy oferowane przez firmę posiłki będą odpowiadały twoim indywidualnym oczekiwaniom. Pamiętaj także o tym, że potrawy powinny być zróżnicowane. Jedzenie dzień w dzień tego samego na pewno nie sprawi, że będziesz zadowolony, pełen energii i gotowy na treningi.
 4. Na stronie dodatkowo powinna znajdować się informacja o tym, skąd dana firma bierze składniki. Najlepiej by byli to lokalni dostawcy – mali hodowcy oraz ekologiczne gospodarstwa rolne. W takim przypadku możemy mieć pewność, że posiłki, które do nas trafią będą zdrowe i niepryskane. Z kolei mała odległość sprawi, że produkty będą na pewno świeże. Warto również sprawdzić, czy catering dietetyczny stawia na produkty sezonowe.
 5. Podczas dokonywania wyboru diety pudełkowej dobrze jest zdecydować się na firmę, której siedziba jest w okolicy. Zamawiając catering z innego miasta często musimy liczyć się z tym, że kurier będzie zostawiał pod naszymi drzwiami posiłki od razu na kilka dni. Co prawda każdy nich jest próżniowo zapakowany, nie ukrywajmy jednak, że w po upływie dwóch dni jedzenie nie jest już takie świeże. Dodajmy do tego, że dania pakuje się zazwyczaj wieczorem przed dniem dostawy, więc między przygotowaniem potrawy, a momentem, kiedy ją zjemy mija sporo czasu.
 6. Czasem warto zwrócić uwagę również na szczegóły. Sprawdź, czy firma oferuje darmowy dzień próbny – jest to bardzo dobre udogodnienie, by upewnić się, czy takie jedzenie nam odpowiada. Dodatkowo przekonamy się o tym, czy porcje i sposób doprawienia są odpowiednie. Weź pod uwagę to, czy do pojemników z posiłkami dostarczane są sztućce. Na pierwszy rzut oka są to mało znaczące szczegóły. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy musimy zjeść w jakimś nietypowym miejscu i właśnie wtedy ten szczegół okazuje się jednak być bardzo znaczący.

Zwróć uwagę na szczegóły

Jak widać wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego nie jest wcale taki prosty jak mogłoby się na początku wydawać. Należy zwracać uwagę naprawdę na wszystko, ponieważ takie firmy zazwyczaj liczą sobie dość wysokie sumy za jeden dzień diety pudełkowej. Abonament zazwyczaj należy wykupić przynajmniej na tydzień, dlatego szkoda byłoby wydawać pieniądze na usługi, które nie są tego warte. Czasem warto dodatkowo zadzwonić do firmy i dopytać o wszystko, co budzi jakiekolwiek wątpliwości.

angielski