Nieruchomości na sprzedaż – przydatne informacje

Nieruchomości na sprzedaż - przydatne informacje

Nieruchomości na sprzedaż – przydatne informacje – to duże wyzwanie i spore przedsięwzięcie. Najważniejsze jest odłożenie wszelkich emocji na bok i podejście to zadania pragmatycznie i rzeczowo pamiętając o tym, że nieruchomość ma zrobić jak najlepsze wrażenie na osobie kupującej. Cena nieruchomości powinna być realna, dlatego warto skorzystać z wyceny rzeczoznawcy. Posiadanie wiarygodnej wyceny pozwoli nam na wystawienie nieruchomości za realną cenę i jest świetnym argumentem dla kupującego, które będzie chciała zapłacić jak najmniej. Wycena pozwala na zaoferowania realistycznej ceny wartości rynkowej jaką posiada firma.

Jak przygotować nieruchomości na sprzedaż?

Sprawa wydaje się był stosunkowo prosta, jeżeli sprzedajemy mieszkanie, dom lub działkę, jeżeli mieszkamy już w nowym miejscu zamieszkania. Znacznie trudniej jest sprzedać nieruchomość w której nadal mieszkamy. Nie jest to jednak sprawa całkiem stracona lub  niemożliwa. Przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż musi być bardzo porządnie wysprzątane. Optymalnie jest zlikwidować drobne i widoczne usterki, które nie będą dużo kosztować. Można się pokusić o odmalowanie, które nie będzie zbyt kłopotliwe. Na wierzchu nie powinny być widoczne żadne prywatne rzeczy takie jak pamiątki, zdjęcia lub portrety. Kupujący, który wchodzi do konkretnej nieruchomości będzie ją próbował urządzić pod własny gust, a widok portretów członków rodziny właścicieli odruchowo będzie blokował taką możliwość. Trzeba zadbać o to, żeby podwórko i pomieszczenia nie była zanadto zagracone. Powinniśmy zadbać o to, żeby było widać przestrzeń w pomieszczeniu, jak również o odpowiednie oświetlenie.

Polecamy również nieruchomości sardynia sprzedaż https://sardynianieruchomosci.pl/nieruchomosci-sardynia/

Stworzenie odpowiedniej oferty nieruchomości na sprzedaż

 

Przede wszystkim powinno się stworzyć doskonałą, wiarygodną ofertę, która będzie uczciwa, ale przedstawi wszystkie zalety mieszkania. Wiele ofert sprzedażowych jest zdecydowanie zbyt oszczędna, jeżeli chodzi o opisanie wszystkich atutów. Należy zacząć od odpowiedniego opisu okolic. Czy jest dobry dojazd, czy jest apteka, przychodnia, szkoła, przedszkole, sklepy, czy okolica jest cisza, czy są parki, lasy. Należy opisać wszystkie atuty bloku, jeżeli ma jakiekolwiek udogodnienia w postaci windy, alarmów, parkingów należy koniecznie o tym wspomnieć w ofercie. Może się okazać, że to będzie decydujące przy kupnie nieruchomości. Nieruchomość  na sprzedaż należy dokładnie opisać tj. kiedy były przeprowadzone remonty, należy podkreślić wszystkie zalety mieszkania, domu czy usytuowania działki. Trzeba koniecznie napisać o tym jaki jest stan bloku lub domu i z czego jest wykonany. Optymalnie jest zamieścić plan domu, żeby potencjalny kupujący wiedział jaki jest rozkład pomieszczeń. Może okazać się to niezwykle pomocne, zwłaszcza przy wyeksponowaniu atrakcyjnego rozkładu sprzedawanej nieruchomości.

Kluczową sprawą przy sprzedaży domu jest dodanie do oferty dobrych zdjęć, wykonanych przy odpowiednim oświetleniu oraz zrobionych w taki sposób, który pokazuje optymalnie przestrzeń mieszkania. Idealnie sprawdzają się tutaj zdjęcia wykonane aparatem z obiektywem szerokokątnym. Zdjęcia pozwalają na zainteresowanie właściwych osób, bo przecież chcemy pokazać nieruchomość osobom, które są faktycznie zainteresowane kupnem, a nie przypadkowych ludzi.

Diabeł tkwi w szczegółach

Przed wizytą potencjalnych kupujących należy dom, mieszkanie porządnie wywietrzyć, zadbać o to, żeby nie było żadnych nieprzyjemnych zapachów, a po pomieszczeniach nie powinny się kręcić zwierzęta. Należy zadbać o każdy detal, żeby w kuchni nie było zbędnych naczyń na wierzchu, a w pokojach naszych osobistych rzeczy na meblach.

Czy skorzystać z usług pośrednika nieruchomości?

Nieruchomości na sprzedaż są bardzo często w ofertach biur nieruchomości. Jeżeli będziemy chcieli skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości, warto zapoznać się z umową, z prowizją jaką będziemy musieli zapłacić jak dojdzie do transakcji . Pamiętajmy, ze w wielu agencjach prowizja jest często do wynegocjowania i można znacząco obniżyć koszty sprzedaży. Sprzedaż warto prowadzić dwoma kanałami tzn. bezpośrednio jak również przez wybraną agencją, ponieważ część klientów kupuje nieruchomości tylko i wyłącznie przez agencję. Najczęściej wynika to z faktu, że nie mają czasu na samodzielne poszukiwania albo uważają taki sposób zakupu za bezpieczniejszy. W związku z tym warto nawiązać kontakt z jedną albo dwoma agencjami. Najlepiej wybrać takiego pośrednika, który będzie jak najbardziej komunikatywny, nie będzie się spóźniał, będzie rzetelnie i profesjonalnie odpowiadał na wszystkie pytania.

Nieruchomości na sprzedaż różnią się ceną w zależności od położenia, dojazdu, materiału z którego została wykonana nieruchomość, roku wybudowania, standardu wykończenia wnętrza, okolicy, metrażu oraz innych udogodnień, czyli przynależnego parkingu, piwnicy lub komórki. Każda nieruchomość posiada swoje zalety, poza tym to co dla jednych jest wadą dla innych kupujących może być zaletą np. usytuowanie nieruchomości z dala od zgiełku miejskiego. Inny kupujący może mieć zupełnie odmienne preferencję i będzie chciał kupić mieszkanie w centrum miasta.

Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl
Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl

angielski