Wakacje na Sardynii dla każdego

Wakacje na Sardynii dla każdego

Wakacje na Sardynii dla każdego przeznaczone są dla najbardziej zagorzałych miłośników Morza Śródziemnego. Wyspa to idealne połączenie tradycyjnej architektury, rezerwatów przyrody, gajów palmowych i złotych piaszczystych plaż. Sardynia to cudowna i ciepła wyspa z pięknymi piaszczystymi plażami, łagodnym i ciepłym klimatem, stabilnym i płynnym życiem, turkusowo czystym morzem. Wypoczywając na Sardynii we Włoszech, trzeba być przygotowanym na miejsce, które na zawsze pozostanie w Twojej duszy, synonim raju na ziemi i najlepszego zakątka planety.

Sardynia – wakacje jak żadne inne

Sardynia, druga co do wielkości wyspa Włoch po Sycylii, jest omywana przez Morze Tyrreńskie i Morze Śródziemne, około 250 kilometrów od lądu. Według legendy wyspa nosi imię Suttona, jednego z synów mitycznego Herkulesa, którego armia podbiła niegdyś terytorium wyspy. Dziś miasta te zamieniły się w małe, przytulne kurorty z wieloma hotelami i zajazdami. Wypoczywając z rodziną na Sardynii, każdy chce tu wrócić jeszcze nie raz.
Wyspa podzielona jest na kilka prowincji, z których każda z przyjemnością zapewnia turystom wszelkie warunki do komfortowego pobytu. Szmaragdowe Wybrzeże – Szmaragdowe Wybrzeże znajduje się w północno-wschodniej części wyspy. Małe wąwozy osadzone bezpośrednio na granitowych klifach sprawiają, że linia brzegowa jest osobliwa i fascynująca. Pomiędzy nimi znajdują się zaciszne plaże z czystą wodą i białym piaskiem. Południowa prowincja Cagliari na Sardynii i jej tytułowa stolica słynie z tego, że była niegdyś siedzibą króla Włoch. Cagliari ciągnie się wzdłuż wybrzeża, a na jego terenie można znaleźć ciekawe wapienne wzgórza, z których najsłynniejszym jest przylądek Sant’Elia, wpisany na europejską listę pomników przyrody.

Co robią turyści podczas wakacji na Sardynii?

 • Opalanie i kąpiele wodne na plaży.
 • Rejs statkiem, wycieczka jachtem.
 • Nurkowanie.
 • Surfing i rafting.
 • Wędkarstwo.
 • Jazda konna.
 • Gra w golfa.
 • Zajęcia rekreacyjne w aquaparkach (np. Baia Sardinia).

Najlepszy kurort na Sardynii?

 • Szmaragdowe Wybrzeże i jego niezwykłe atrakcje turystyczne.
 • Ośrodek Santa Teresa di Gallura.
 • Alghero to piękne stare miasto z wąskimi uliczkami.
 • Biała piaszczysta plaża w miejscowości Stintino (57 km od Alghero, kierunek Porto Tortes).

Turyści przyjeżdżają na Sardynię na wakacje ze względu na jej naturalne piękno. Ale są też muzea, kościoły i przytulne miasteczka.

Oto najciekawsze atrakcje Sardynii:

 1. Orgosolo to niezwykłe miasto z malowidłami na ścianach domów w środkowej Sardynii. Domy są pomalowane ciekawymi obrazami, obrazami z historii miasta i wydarzeń na świecie. Wygląda na to, że jesteś w galerii sztuki na świeżym powietrzu.
 2. Kościół San Lorenzo znajduje się w miejscowości Porto Rotondo w północno-wschodniej części wyspy. Zdobią go tysiące figurek wyrzeźbionych z drewna sosnowego. Oprócz drewna architekci wykorzystali w projekcie kościoła także szkło.
 3. Bosa to przytulne miasteczko z kolorowymi domami w pobliżu Alghero. Wspaniale jest wędrować tam wąskimi uliczkami, odwiedzić sklepy lokalnych rzemieślników i zjeść obiad w jednej z restauracji. Z twierdzy otwiera się bardzo piękna panorama: winnice, dachy i morze.
 4. Nuragi to starożytne wieże, wokół których zbudowano osady. Sardynia ma ponad 7000 wież, wszystkie zlokalizowane w różnych częściach wyspy.
 5. Opuszczona kopalnia znajduje się w miejscowości Montevecchio w zachodniej Sardynii. Rudę wydobywano tu od XIX wieku, a zaprzestano jej w 1991 roku.
 6. Muzeum Garibaldiego znajduje się na wyspie Caprera w północno-wschodniej części Sardynii. Ostatnie lata życia spędził tutaj generał Garibaldi, bohater narodowy zjednoczonych Włoch. W muzeum znajduje się wiele rzeczy osobistych generała, opowiadających historię jego życia.

Najlepsze plaże na Sardynii

 • Costa Rei
 • Porto Alabé
 • Orry
 • Porto Istana
 • Le Saline
 • La Pelosa.

Sardynia ma jedne z najpiękniejszych plaż we Włoszech. Woda w morzu ma nierealne odcienie: jasnoniebieski, szmaragdowy, błękitny i granatowy. Wszystkie plaże są bardzo różne: niektóre mają przygotowane stoki, inne są całkowicie dzikie i trzeba do nich dotrzeć stromymi górskimi drogami. Są kamyki, kolorowe odłamki kamienia i drobny biały piasek. Sardynia to niesamowita wyspa i nie można się w niej nie zakochać.

Wakacje na Sardynii dla każdego, kto kocha naturę i piękno

Sardynia, jak mówią jej mieszkańcy, to prawie cały kontynent, więc turyści mogą cieszyć się cudami natury podczas wakacji. Mieszanka białego wapienia, różowego granitu i czarnego bazaltu, niekończące się góry i żyzne równiny tworzą wspaniały krajobraz. W centrum wyspy, kilkadziesiąt kilometrów od najwyższego szczytu masywu Genargent, La Marmora (1834 m), znajduje się jeden z najgłębszych kanionów w Europie, kanion Su Goroppu.

Wakacje na Sardynii dla każdego
Wakacje na Sardynii dla każdego

Na zachodzie wyspy wybrzeże Zielonego Przylądka spotyka się z najwyższymi wydmami w Europie. Na wschodzie Zatoka Orosei, znana z grot i zatok, znana jest jako Europejskie Karaiby. Wakacje na Sardynii zamieniają się w niesamowitą niespodziankę ze względu na bogactwo jaskiń, w których znajdują się podziemne skarby wyspy. Najbardziej znane to Iszudas na południowym zachodzie, Sumalmuri na wschodzie i Jaskinie Neptuna na północnym zachodzie.

Wczasowiczów otacza niezwykłe piękno oceanu, jego wspaniała historia i ludowe tradycje, które pozostają nietknięte przez czas. Odwiedzający mają okazję cofnąć się o 3500 lat, dzięki czemu poczują energię naturalnej potęgi. Stanie się to podczas zwiedzania słynnej nuragi, tajemniczej komory grobowej, świętej studni i grobowca gigantów. Aby stworzyć duże, wielowymiarowe wrażenie Sardynii, zobaczyć ją w 3D, trzeba poczuć ją z wielu wymiarów i pod różnymi kątami, a oczywiście trzy to za mało.