Słoneczne wakacje — Bałtyk czy Morze Śródziemne?

Słoneczne wakacje — Bałtyk czy Morze Śródziemne?

Słoneczne wakacje — Bałtyk czy Morze Śródziemne? Niestety klimat, w którym żyjemy, nie należy do przyjaznych przez cały rok. Lato jest zwykle słoneczne, ciepłe co zachęca do aktywności oraz kąpieli w jeziorach i morzach. Wiosna natomiast, to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, włącznie z ludźmi. Zakwitają kwiaty, wyrasta soczyście zielona trawa, ptaki zachęcają śpiewem do wcześniejszego wstawania oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jesień to także piękna pora roku, ponieważ zachwyca eksplozja kolorów. Wszystkie lasy wyglądają wtedy jak malowane, znika letni upał, ale nadal jest na tyle ciepło, że można zażywać spacerów i podziwiać przygotowująca się do snu przyrodę. I tak jak te trzy pory roku są piękne i zachęcają do wstawania z łóżka codziennie rano, tak, kiedy pojawia się zima, każdy najchętniej zapadłoby w sen zimowy razem z niedźwiedziami. Niestety, coraz częściej można tylko pomarzyć o pięknej białej zimie, ponieważ większość czasu, jest brzydko, szaro — buro i wszędzie jest mnóstwo błota. Co roku, nie wiadomo czy tym razem na pasterkę będzie można ubrać śniegowce, czy konieczne będą gumiaki i parasol. Dlatego, aby zima była przyjemniejsza, a oczekiwanie na lato weselsze, warto zaplanować sobie już teraz urlop wakacyjny.

Tanie podróżowanie po całym świecie

Marzy Ci się przejrzysta woda morska, palmy i miękki biały piasek? O takich wczasach marzy praktycznie każdy. Jednak jedni te marzenia realizują, a drudzy jedynie śnią o nich i wyczekują na dar od losu. Dlaczego tak niewiele ludzi, lata w tropiki lub w inne miejsca na wakacje? Odpowiedź jest oczywista i wszystkim znana. Są to pieniądze, a raczej ich brak. Wczasy zagraniczne są bowiem drogie i każdemu kojarzą się z tysiącami w ogromnej ilości, które trzeba wydać. Jednak nie zawsze trzeba, aż tak uszczuplić swój portfel, aby przez parę dni poleżeć na plaży i opalać skórę lub nurkować w turkusowych wodach mórz. Alternatywą drogich wakacji, są okazje last minute. Co to takiego? Są to tanie oferty wakacji, które pozwalają lecieć za granicę po taniości lub w bardzo atrakcyjnych cenach. Coraz więcej ludzi, szczególnie tych młodych, decyduje się na zaczęcie przygody z wczasami last minute.

Nadal jednak wiele ludzi nie wie, co to takiego lub obawia się, że ktoś będzie chciał ich zrobić w przysłowiowego wała. Tymczasem, nie ma się czym martwić. Takie okazje nie są po to, aby wywieść kogoś do obcego kraju i zostawić na pastwę tubylców. Są to oferty biur podróży, które mają ostatnie miejsca i nie chcą, aby pozostały one puste. Dlatego oferują bardzo niskie ceny. Jednak takie rozwiązanie ma też swoje wady. Należy bowiem liczyć się z tym, że często wyloty są z dnia na dzień lub za tydzień. Dlatego trzeba być albo elastycznym, albo mieć dużo urlopu w pracy, ponieważ wakacji last minute nie da się zaplanować na rok, czy pół wcześniej.

Polska czy Sardynia?

Kiedy już jesteś pewien, że chcesz spędzić wakacje nad morzem, to warto się zastanowić czy będą to wczasy nad Bałtykiem, czy jakimś egzotycznym morzem. Dobrze jest poznać zalety i wady każdego z rozwiązań, aby wakacje były jak najlepiej wspominane przez następne miesiące. Co oferuje nam polskie morze? Przede wszystkim odległość. Jest to pierwsza zaleta. Morze Bałtyckie jest względnie blisko, a raczej najbliżej z możliwych mórz. Nie musimy także obawiać się bariery językowej, która często utrudnia wakacje za granicą. W takim wypadku znamy nie tylko język, ale także kulturę, jedzenie oraz nie musimy odwiedzać kantoru, aby wymienić waluty na zagraniczne. Polskie morze, co prawda nie pochwali się palmami, drzewami bananowymi czy wszędzie rosnącymi storczykami. Mimo wszystko krajobraz jest bardzo ładny i malowniczy.

Takie akcje, niestety mają też wiele wad. Przede wszystkim są to ceny, które jak na atrakcje, jakie oferuje nasze morze, są zdecydowanie za wysokie. Należy także przygotować się na plaże, usłane parawanami i ogromny tłok. Wody Bałtyku, nie są też zbyt przejrzyste, a pogoda jest często nieprzewidywalna. Z wyżej wymienionych względów, znaczna większość ludzi, którzy podróżują, wolą spędzić urlop w ciepłych krajach. Nie trzeba tam martwić się o pogodę, ceny są porównywalne do tych nadmorskich w Polsce, a woda jest przejrzysta i turkusowa.

Miejscem bardzo ładnym, a przy okazji leżącym stosunkowo niedaleko są Włochy, a konkretnie jedna z wysp, czyli Sardynia. Jej ogromną zaletą jest to, że posiada ona bardzo przyjazny klimat, błękit wód wokół oraz piękne widoki. Nie musimy się wtedy martwić o pogodę, ponieważ nie należy ona do nieprzewidywalnych, a ilość opadów w czasie letnim jest bardzo mała. Gorące wiatry wiejące z Afryki zapewniają wysokie temperatury, zaś wiejący znad Morza Śródziemnego wietrzyk, chłodzi ciało, dzięki czemu, wysokie temperatury nie są tak mocno odczuwalne .

Kiedy najlepiej jechać?

To kiedy wybierzesz się na Sardynię https://www.linkedin.com/company/wczasy-24/, zależy nie tylko od tego, na kiedy masz zaplanowany urlop, ale także od tego, czy wolisz wyższe temperatury, czy niższe. Czas od połowy czerwca do połowy września jest najlepszy dla tych, którzy uwielbiają wysokie temperatury, ciepłą wodę morską oraz zatłoczone plaże i ulice. Te osoby zaś, które wolą odpoczynek z niższymi temperaturami niż 30 stopni, lubią relaks w małym gronie turystów oraz nie zależy im tylko na leżeniu na plaży, mogą wybrać się na Sardynię, już od kwietnia lub dopiero w październiku. 

Najpiękniejszymi miejscami do odwiedzenia Sardynii jest okres Wielkanocny. Wtedy bowiem skalista wyspa, pokrywa się dywanami różnokolorowych kwiatów. Jest to zachwycający widok. Temperatury panujące w tym okresie na Sardynii, to około 20 stopni Celsjusza. Należy jednak liczyć się z większa ilość opadów, ponieważ trwa jeszcze pora deszczowa. Można jednak cieszyć się w tym okresie niższymi cenami za noclegi oraz bilety, podziwiać niezatłoczone jeszcze plaże oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc bez tłoku turystów.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl

angielski