Czy wynajem hal namiotowych jest opłacalny?

Czy wynajem hal namiotowych jest opłacalny?

Czy wynajem hal namiotowych jest opłacalny? Hale namiotowe coraz częściej zastępują budynki murowane, których budowa zajmuje mnóstwo czasu. Decydującym czynnikiem jest też cena, która związana  jest ze znacznie tańszymi materiałami. Dla wielu najważniejsza jest jednak elastyczność w przenoszeniu hali, dzięki czemu można z nich korzystać tymczasowo. Wiele osób ma wątpliwości co do korzystania z takich konstrukcji. Czy warto wynajmować hale namiotowe i do czego konkretnie mogą się one przydać?

Zalety hal namiotowych

Wiele osób ma wątpliwości co do wytrzymałości hal namiotowych, ale są one zupełnie nieuzasadnione. Co prawda nie posiadają one fundamentów, ale ich mocowania są na tyle trwałe, że nie grożą im żadne niekorzystne warunki atmosferyczne. Dużą zaletą jest też wodoodporny materiał, który nie przepuści wody nawet w największe burze i deszcze. Odpowiednie mocowania nie pozwalają też na problemy z wiatrem. Ściany boczne są na tyle dobrze napięte, że w środku nie odczuwa się nawet największych podmuchów.

To, co dla niektórych jest wadą – może zamienić się w największą zaletę. Brak fundamentów daje duże możliwości, jeśli chodzi o przenoszenie hali namiotowej. Pozwala to wypożyczyć ją i przewieźć do dowolnego miejsca w Polsce. Przydaje się to zwłaszcza podczas wydarzeń i imprez tymczasowych, które trwają jeden dzień lub kilka dni pod rząd. Największe możliwości daje to osobom, które mają własny teren i nie muszą wynajmować dodatkowo działki.

Dużą zaletą hal jest również cena, która będzie znacznie niższa niż w przypadku innych budynków czy konstrukcji. Zwłaszcza w przypadku wynajmuj krótkoterminowego. Wypożyczenie magazynu również może być opłacalne, ale dopiero po kilku miesiącach.

Jak można wykorzystać halę namiotową?

Zastosowań hali jest naprawdę sporo, ale wszystkie powiązane są zazwyczaj z ochroną ludzi i towarów. Przede wszystkim przydają się w trakcie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Organizator imprezy masowej nie może narażać odwiedzających na mokre ubrania i zwiewanie jedzenia w strefie gastronomicznej. Hale będą znakomite do różnych wydarzeń muzycznych czy sportowych, dzięki czemu fani koncertów i kibice w spokoju będą mogli zobaczyć swoich idoli.

Hale namiotowe mogą również wykorzystać przedsiębiorcy, którzy chcą wykorzystać je jako magazyny. Mogą być dostawione do istniejącego już budynku, zwiększając tymczasowo powierzchnię na towar dodatkowy. Czasami produkty muszą być przechowane w magazynie jedynie przez krótki czas, dlatego wypożyczenie hali na parę tygodni czy miesięcy może być dla firmy świetnym rozwiązaniem. Podobnie w przypadku wykorzystania hali w sposób przemysłowy. Można tu także tymczasowo przechowywać maszyny i sprzęt motoryzacyjny. W halach często przechowywane są również helikoptery lub mniejsze samoloty.

Hale namiotowe często wynajmowane są przez rolników. Duża ilość miejsca pozwala tu przechowywać ciągniki rolnicze i kombajny. Oprócz tego świetnie sprawdzają się jako magazyny żywności. Tymczasowe zbiory muszą czasami trochę odczekać, zanim dotrą do sklepu. Hala namiotowa to świetny wybór, jeżeli w sezonie dojdzie do nadwyżki żywnościowej.

Zobacz również:

Ile kosztuje wynajem hali namiotowej?

Koszty hali namiotowej uzależnione są ściśle od jej wielkości i od długości wynajmu. Ceny w zależności od firmy bywają naprawdę zróżnicowane. Halę można wypożyczyć również dobrze za 6 zł za metr kwadratowy, jak i 10 zł. Koszty oscylują jednak średnio w granicach 8 zł. W przypadku mniejszego wymiaru hali, czyli przykładowo 20 metrów na 30 metrów można zapłacić 5000 złotych. Dwa razy większa powierzchnia to już koszt 10 000 złotych.

Im namiot wypożyczany jest na dłuższy okres czasu, tym ceny bardziej spadają. Wynika to z samego złożenia hali, zmontowania poszczególnych elementów i kosztów transportu. Długoterminowe wypożyczenia po prostu się firmom bardziej opłacają. Większe ceny mogą wynikać również z opcji dodatkowych, które dołączane są usługi i wymienione są poniżej.

Dodatkowe usługi związane z wypożyczeniem hali

Wynajem hali namiotowej to nie tylko koszty transportu i montażu. Swoje zamówienie można modyfikować na różne sposoby, co może dać dodatkowe korzyści. Wiąże się to z pewnymi opłatami, ale ułatwi to z pewnością klientom przebywanie w środku hali. Komfort można zwiększyć montując dodatkowo klimatyzację lub ogrzewanie. Jeżeli halę wynajmuje się przez dłuższy okres czasu to można zamówić obie usługi jednocześnie. Z pewnością docenią to również pracownicy, którzy mogą pracować w zbyt ciepłych lub zimnych warunkach.

Ciekawą opcją jest możliwość przedłużenia umowy. Można zawrzeć z firmą specjalny układ, w którym można wypożyczać halę już po ustalonym okresie wynajmu. W innym przypadku sprzęt jest zabierany od razu i trzeba znowu trudzić się z inną firmą. Tańsza może być też wymiana hali na inną. Wynajem to czasami metoda prób i błędów, gdzie początkowe wymiary okazują się za małe lub za duże. Firma jak najszybciej postara się przemontować halę na większą lub mniejszą. Zmiana nie musi wynikać wcale z pomyłki przy doborze. Czasami po prostu zwiększa się ilość klientów lub dochodzą dodatkowe maszyny do przechowania. Firma wypożyczająca halę zawsze stara się dostosować do zmieniających się trendów u klienta.

angielski niemiecki hiszpański francuski