Co to jest lakier hybrydowy?

Co to jest lakier hybrydowy?

Co to jest lakier hybrydowy? Lakier hybrydowy cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, biorąc pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą tego typu rozwiązanie. Czym dokładnie jest lakier hybrydowy? W jaki sposób należy go nakładać? Jak zdejmować lakier hybrydowy, aby nie było to problematyczne? Jakie zalety i wady tego rozwiązania możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Lakier hybrydowy – co to jest?

Lakiery hybrydowe stosowane są przede wszystkim do tego, aby wykonywać manicure hybrydowe. Jest to dość innowacyjna i coraz chętniej stosowana metoda stylizacji paznokci. Wcześniej wspomniane produkty charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością i odpornością. Manicure hybrydowy jest w stanie utrzymać się na naszych paznokciach nawet trzy tygodnie, co z pewnością jest godne uwagi i satysfakcjonujące. Jest to więc w sposób szczególny zalecane rozwiązanie dla kobiet, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu na wykonywanie tego typu czynności.

Warto wspomnieć o tym, że manicure hybrydowe może być wykonywane zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w domu- w zależności od indywidualnych preferencji. Kobieta decydując się na lakier hybrydowy może liczyć na naturalny i efektowny wygląd. Wbrew pozorom wszystkie te czynności związane z lakierem hybrydowym nie należą do najbardziej skomplikowanych. Warto wspomnieć o tym, że tego typu kosmetyki doskonale nadają się zarówno do manicure, jak i do pedicure.

W jaki sposób nakładać lakier hybrydowy?

Chcesz samodzielnie nakładać lakier hybrydowy? Jest to możliwe, pod warunkiem, że zaopatrzysz się w odpowiednie akcesoria. Istotny jest żel do paznokci hybrydowy, baza, blok polerski, odtłuszczacz do paznokci, top hybrydowy, lakier i lampę UV. W pierwszym etapie przygotowujemy płytkę paznokcia do dalszych zabiegów. Na początku usuwamy więc skórki, a także piłujemy paznokcie, co spowoduje, że będą miały odpowiedni kształt. W dalszej kolejności nakładamy warstwę bazy, a następnie utwardzamy ją za pośrednictwem lampy UV przez około 120 sekund (lampa LED- 30 sekund).

Teraz przechodzimy do lakieru. Nakładamy jedną bądź dwie warstwy lakieru- w zależności od indywidualnych preferencji. Kolejnym, bardzo ważnym krokiem, jest nałożenie topu i jego utwardzenie. Wartości czasowe są identyczne, jak te wcześniej wskazane. Teraz pozostaje nam ostatni etap w postaci wykończenia, a mianowicie przemycia płytki paznokcia odtłuszczaczem, dzięki czemu pozbędziemy się lepkiej warstwy. 

Jak zdejmować lakier hybrydowy?

Co to jest lakier hybrydowy?

Jak zdjąć warstwy lakieru hybrydowego? Otóż należy w pierwszej kolejności spiłować wierzchnią warstwę. Później nasączamy płatki kosmetyczne specjalnym zmywaczem i otulamy paznokcie folią kosmetyczną. Tak przygotowane paznokcie zostawiamy na jakieś 5 minut. Po upływie tego czasu próbujemy zdjąć lakier za pośrednictwem patyczka. Jeśli nie schodzi on tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, wówczas powinniśmy powtórzyć początkowe czynności.

W sposób szczególny należy zwrócić uwagę na najczęściej popełniane błędy. Regularnie dochodzi do sytuacji, w której paznokcie są źle wypolerowane. Często pomijamy usunięcie skórek lub nieodpowiednio odtłuszczamy paznokcia. Powoduje to, że manicure jest mniej odporne na wszelkie uszkodzenia. Nie możemy zapominać o nakładaniu bazy utrwalającej, a także o tym, że nakładanie grubych warstw lakieru z pewnością nie jest dla nas korzystne. 

Zalety i wady lakieru hybrydowego

Nie da się ukryć, że lakiery hybrydowe mają wiele zalet. Przede wszystkim mamy do czynienia z trwałym, jednocześnie długo utrzymującym się efektem. Lakier nie odpryskuje i nie ściera się, zapewne dlatego jest tak chętnie stosowany. Jeśli mamy odrobinę wprawy, wówczas mamy pewność co do tego, że paznokcie będą równe i gładkie, co wiąże się z satysfakcjonującym efektem wizualnym. Warto wspomnieć o tym, że wykonanie jest błyszczące i wygląda bardzo naturalnie. Kolejną zaletą manicure hybrydowego jest to, że po utwardzeniu go w lampie paznokcie są już gotowe. W konsekwencji nie musimy czekać na to, aż lakier wyschnie- jest to bardzo komfortowe. I

stnieje wiele metod zdobienia paznokci, jednakże ta z użyciem lakieru hybrydowego uznawana jest za najbezpieczniejszą. Hurtownie kosmetyków do paznokci to doskonałe miejsce, aby zyskać tego typu produkty. Według wielu kobiet lakiery hybrydowe to łatwiejsze zapuszczanie paznokci. Dostępna jest szeroka gama kolorystyczna, dlatego też każda kobieta znajdzie właśnie to, czego szuka. Dodatkowo możliwe jest eksperymentowanie z efektownymi zdobieniami.

Ogromnym plusem jest także ponadprzeciętny okres ważności lakierów- okazuje się, że nie zasychają w swoim opakowaniu przez długi czas. Z reguły nie ma jednak idealnym rozwiązań, tak jest i w tym przypadku. W przypadku długiego noszenia hybrydy musimy liczyć się z możliwością zniszczenia płytki paznokcia. Lakiery hybrydowe mogą u niektórych wywołać uczulenie, a ceny są nieco wyższe.

angielski niemiecki hiszpański francuski