Nowe samochody kontra używane

Nowe samochody kontra używane

Nowe samochody kontra używane: zapotrzebowanie na nowe samochody stabilnie rośnie a tymczasem używane modele czekają na nowych właścicieli. Tak więc jak to jest ostatecznie: nowy czy używany? Czy nowy samochód to dobry zakup a starszy model to strata pieniędzy? A może sytuacja jest tutaj diametralnie odwrotna i warto się zastanowić nad sensem powyższego stwierdzenia.

Nowe samochody kontra używane

Dlatego zadam dość prozaiczne pytanie? Dlaczego tak wielu kupujących nowe/używane samochody decydują się na zakup z rynku wtórnego. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule zawierając podstawowe przyczyny i zalety dla których warto zastanowić się nad zakupem lub sprzedażą auta w punkcie skupu co ułatwia nam wiele spraw wynikających z trudności przy zawieraniu umów i oględzinach pojazdów. Wśród wielu fanów motoryzacji znaleźć można dwie grupy odbiorców. Bardzo często zakup nowego pojazdu wiąże się z dużym wydatkiem a używany, sprawny pojazd można zakupić już za kilka tysięcy złotych. Jedni wolą świeży nowy egzemplarz inni gustują w sprawdzonych i kultowych modelach zachwycając się ich historią i nie często sprawdzonymi opiniami o niezawodności. Tak więc dwie grupy, lubiące nowe oraz używane samochody to nie zawsze grupy przynależące do danej grupy z przyczyn finansowych. Wartość nowego samochodu na rynku wtórnym może spaść kilkakrotnie i dlatego często wydatek w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych za model średniej klasy z punktu widzenia inwestora nie jest najlepszą formą pozyskania czterech kółek. W takiej sytuacji pojawiają się liczne sposoby zakupu samochodu z rynku wtórnego i można znaleźć całą masę portali internetowych oraz stacjonarnych komisów również z własnymi stronami internetowymi, gdzie można znaleźć coś na każdą kieszeń.

jak działa skup autModel oraz formę zakupu można dostosować w sposób elastyczny i dopasowany do potrzeb kupca. Nowe samochody schodzące prosto z linii produkcyjnej szczególnie będąc nowymi modelami często nie są jeszcze sprawdzone i wady, które posiadają nie są jeszcze znane użytkownikom tychże pojazdów. Dlatego warto poczekać na dobry kilkuletni rocznik gdzie na forach pojawiają się informacje o wadach nękających dany model pojazdu. Popularne i sprawdzone marki dość stabilnie trzymają cenę więc zakup sprawdzonego kilkuletniego samochodu może spowodować sytuację w której odsprzedaż danego modelu będzie za niewiele niższą kwotę niż zakupiliśmy dany model. Czasem warto jest zakupić pojazd w okazyjnej cenie i doprowadzając go do lepszej formy jest szansa sprzedania go nawet po wyższej cenie niż zakupiony egzemplarz. Często właśnie punkty skupu aut działają w ten sposób i samochód, który potencjalnie wydaje się być mało atrakcyjny po niewielkim doszlifowaniu mankamentów, które mogą mu towarzyszyć jest w pełni sprawnym modelem, którym bezpiecznie i komfortowo można poruszać się po drogach. Zakup pojazdu bezpośrednio od właściciela może się wiązać z tym, że wiele wad będzie ukrytych i ostatecznie możemy być zmuszeni do doinwestowania samochodu naprawiając pojawiające się usterki. Sprawdzone punkty skupu tymczasem zapewniają samochód, który będzie mógł działać przez wiele lat bez zarzutu a fachowe oko kupca w skupie aut zapewni, że nie będziemy zmuszeni kupować przysłowiowego “kota w worku”. Nowe samochody niejednokrotnie również potrzebują doinwestowania i choć są na gwarancji mogą pojawić się koszty o których często sprzedawcy nie informują i mogą to być nawet tysiące złotych gdy potencjalna usterka będzie wynikała z naszej winy.

Naprawa używanego samochodu jest znacznie tańsza a zapewniając mu pakiet ubezpieczeniowy również nie musimy się martwić o koszty w razie awarii danego komponentu lub sytuacji drogowej w której brał nasz pojazd udział. Sprzedaż używanego samochodu w punkcie skupu aut to dobra forma zakończenia transakcji związanej ze sprzedażą pojazdu w sposób prosty, szybki i bez zbędnych formalności. Temat może być zamknięty przy pierwszych oględzinach i bez konieczności utraty czasu na przygotowywanie oferty i spotykanie się z potencjalnymi kupcami, których często bywa wielu ale nierzadko rezygnują z zakupu. W takiej sytuacji możemy oddać nasz model w zaufane ręce, które zadbają już o nasz dobytek i jego dalsza przygoda na rynku motoryzacyjnym będzie się odbywała bez naszego udziału. Tak więc nowy samochód choć jest dobrym zakupem to jeszcze lepszym zakupem jest używany model z punktu skupu a sprzedaż kilkuletniego naszego ulubionego auta warto powierzyć specjalistom z tego też skupu. Nie odbieram tutaj zupełnie sensu zakupu nowego modelu z salonu, bo przecież gdyby nie kupcy nowych modeli, używanych nie byłoby można znaleźć na rynku wtórnym więc chwała tym, którzy kupują nowe samochody, a ukłon dla tych, którzy kupują modele samochodów z rynku wtórnego i swoje samochody odsprzedają dalej by rynek motoryzacyjny żył i miał się dobrze. Tak więc nic nie pozostaje jak udanie się do punktu skupu po nowy nabytek lub pozbycie się obecnego pojazdu, który niejednokrotnie może być poddany wymianie ze starszego na nowszy rocznik z niewielką dopłatą.

angielski