Recenzja smartfona Apple iPhone 12 128GB – jak sprawdza się w akcji?

Recenzja smartfona Apple iPhone 12 128GB - jak sprawdza się w akcji? Premiera najnowszego flagowca firmy Apple już za nami.

Recenzja smartfona Apple iPhone 12 128GB – jak sprawdza się w akcji? Premiera najnowszego flagowca firmy Apple już za nami. Smartfon Apple iPhone 12 128GB – biały i czarny – jest już dostępny w sprzedaży, a my mieliśmy okazję już go przetestować, dogłębnie weryfikując każdą obietnicę amerykańskiego koncernu. Choć wszystkie szczegóły przedstawimy poniżej już na początku możemy powiedzieć, że smartfon jest doskonałym krokiem naprzód i choć nie wprowadza rewolucji rodem z pierwszych modeli z logowaniem biometrycznym, zdecydowanie jest urządzeniem godnym uwagi. Dlaczego? Czym wyróżnia się na tle swojej konkurencji? Czy rzeczywiście warto go kupić? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi postaramy się udzielić w naszej recenzji.

Smartfon Apple iPhone 12 128GB – biały, czarny, czyli kilka słów o wyglądzie

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę smartfon Apple iPhone 12 128GB, biały oraz czarny, od razu po wyjęciu jest jego wygląd. Nowy flagowiec amerykańskiej korporacji potrafi zachwycić jego estetyką i minimalizmem, który jest w stanie bardzo przypaść do gustu. Od razu widać po nim główne założenia twórców, którzy chcieli połączyć nowoczesność z klasyką. Z uwagi na to smartfonem tym można pochwalić się znajomym w szkole, ale też wyjąć go na poważnym spotkana biznesowym. Bez uczucia jakiegokolwiek wstydu. Pod względem wyglądu smartfon doczekał się wielu ulepszeń. W standardowej jego wersji tylna obudowa jest połyskująca – poszerzeniu z kolei uległ przycisk power, dzięki czemu znacznie łatwiej jest w niego trafić. Uwagę przyciąga również sam ekran telefonu. Niestety, tu widoczna jest pewna wada – brakuje tu wsparcia dla odświeżania ekranu wyższego niż 60 Hz. Choć dla wielu będzie to drobnostka, istnieją osoby, które naprawdę się tego tutaj spodziewały. Sam wyświetlacz jednak prezentuje bardzo głębokie, jasne i wyraziste barwy i sprawdza się znakomicie w codziennym użytkowaniu.

Aparat w nowym smartfonie Apple’a

Recenzja smartfona Apple iPhone 12 128GB - jak sprawdza się w akcji? Premiera najnowszego flagowca firmy Apple już za nami.Nie jesteśmy profesjonalnymi fotografami – to musimy powiedzieć już po wstępie. Często jednak wychodzimy na zewnątrz, a wiele spośród tego typu wyjść lubimy dokumentować. Musimy powiedzieć, że smartfon Apple iPhone 12 128GB – biały i czarny – doskonale radzi sobie z nagrywaniem obrazu i robieniem zdjęć, zarówno w nocy, jak i za dnia. Wszystkie zdjęcia powstające za jego pośrednictwem są wyraźne, głębokie i obfitujące w szczegóły. Dobrze radzi sobie też ze stabilizacją obrazu, choć jego największą bolączką jest brak obiektywu telephoto – przynajmniej w standardowej wersji, którą przyszło nam przetestować. Już od lat jest on dostępny wyłącznie w wersji Pro urządzenia, co jest dość dużą stratą dla tej standardowej. Mimo, że dla wielu może się to okazać zaledwie niewielkim dodatkiem. Jeżeli więc chodzi o aparat, w tym smartfonie jest on porządny. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że może on sobie poradzić również w zastosowaniach pół-profesjonalnych, jako kompan fotografów czy nawet nieco bardziej rozpoznawalnych YouTuberów.

Wydajność i sprawy techniczne – jak radzi sobie z nią nowy flagowiec amerykańskiego giganta?

Smartfon Apple iPhone 12 128GB, biały i czarny, działa w oparciu o sprawdzony system iOS w swojej najnowszej wersji. Gwarantuje on mu niesamowitą płynność działania, ale i dostęp do mnóstwa funkcji charakterystycznych dla urządzeń z “jabłuszkiem”. Nie dość, że działa on szybko to słynie ze swojego bezpieczeństwa – każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak hermetycznym jest system Apple’a. Ma to swoje odzwierciedlenie również w warstwie technicznej najnowszego urządzenia firmy. Do innych technicznych aspektów, o których warto wspomnieć, a które należy pochwalić zaliczyć można:

  • trwałą baterię, która jest tutaj chyba największym zaskoczeniem. Jej pojemność jest bowiem niewielka – okazuje się jednak, że doskonale współgra ona z systemem, na którym bazuje smartfon, pozwalając mu działać nawet 13 godzin, nieprzerwanie. To świetny wynik!
  • poprawioną biometrykę, w tym przede wszystkim lepsze wykrywanie twarzy – choć w czasach pandemii i tak rzadko sięga się po ten model odblokowywania, jest to godne wspomnienia;
  • ultraszybki procesor, który w żaden sposób nie zwalnia wraz z użytkowaniem (co jest częstą wadą u konkurencji), a działa sprawnie od początku do końca żywotności smartfona;
  • grafika Apple GPU z 4-rdzeniami, która gwarantuje uruchamianie nawet najbardziej wymagających gier;
  • bardzo dobra rozdzielczość ekranu na wyświetlaczu OLED Super Retina XDR.

Werdykt

Już we wstępie naszej recenzji zdradziliśmy, że smartfon Apple iPhone 12 128GB – biały i czarny – jest urządzeniem z najwyższej półki. Niektórzy powiedzą, że przynależy też do najwyższej półki cenowej i choć zdarzają się droższe urządzenia, musimy przyznać temu część racji. Jest to jednak telefon, na który nie powinniśmy szczędzić ani grosza. To satysfakcja zamknięta w prostokątnym opakowaniu i sprzęt, z którego będziemy mogli korzystać przez co najmniej kilka następnych lat. To wreszcie smartfon, z którego po prostu będziemy zadowoleni – zarówno pod względem wyglądu, jak i zamkniętych w jego obrębie funkcjonalności.