Apple TV – co daje

Apple tv - co daje

Apple TV – co daje – to jedno z najlepszych urządzeń streamingowych klasy premium, które są dostępne na naszym rynku. Czysty i prosty interfejs z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom w każdym wieku. Przyzwyczajenie się do dotykowego pilota i menu zajmuje tylko chwile, a jego możliwości są naprawdę imponujące i znacznie wpływają na jakość naszej rozrywki. Co daje Apple TV? Dlaczego warto zainwestować w to urządzenie?

Dolby Atmos

Jeśli chcesz używać głośnika HomePod lub HomePod mini jako głównego źródła dźwięku w Twoim kinie domowym, musisz mieć Apple TV. Zaleca się zakup pary tych urządzeń. w ten sposób dostosujesz swój układ do konfiguracji stereo. Jeśli masz Apple TV 4K i głośnik HomePod, możesz doświadczyć obsługi dźwięku Dolby Atmos, znaną głównie z sal kinowych. Dzięki temu możesz we własnym, domowym zaciszu wykreować jedno z najlepszych wrażeń audio. Żeby uzyskać najlepszą jakość systemu Dolby Atmos potrzebujesz dwóch głośników HomePod. Należy pamiętać, że Apple TV HD nie obsługuje Dolby Atmos, podobnie jak HomePod mini. Porady na temat najlepszej optymalizacji urządzeń marki do kina domowego uzyskasz w serwisie Apple.

Doświadczenie dla wielu użytkowników

Serwisy takie jak Netflix pozwalają przełączać się między różnymi profilami, oferując zindywidualizowane wrażenia dla różnych domowników, tak samo działa Apple TV. Na przykład, jeśli Ty oglądasz dużo filmów akcji, Twoja żona dramaty, a syn lub córka kreskówki – wszystkie te propozycje filmów i programów telewizyjnych nie zostaną pomieszane. Aplikacja Apple TV wbudowana w inne inteligentne telewizory nie oferuje takich możliwości.

Dodatkowa konsola dla graczy

Apple Arcade to nowa usługa subskrypcji gier, która pozwala subskrybentom grać w oryginalne produkcje, które są dostępne na iPhone’ie, iPadzie, Macu i Apple TV. Jeśli masz inteligentny telewizor, który obsługuje aplikację Apple TV Plus, jednak nie będzie obsługiwać Apple Arcade, możesz to zmienić za pomocą tego urządzenia. Jeśli interesuje Cię ta usługa i lubisz grać w gry na dużym ekranie telewizora, z pewnością będziesz potrzebował Apple TV.

Pilot Apple TV i ulepszona Siri

Pomimo tego, że pilot urządzenia działa tylko z Apple TV, to w rzeczywistości jest bardzo skutecznym narzędziem nawigacyjnym. Nie tylko oferuje bardzo prosty sposób przewijania tysięcy aplikacji Apple TV, a także szybki powrotu do ekranu głównego, ale jest też zintegrowany z Siri, dzięki czemu możesz szybko wyszukiwać treści za pomocą głosu. Ponieważ Apple TV jest mocno opiera się na usługach marki, Siri jest najbardziej przydatnym narzędziem, które ułatwi Ci korzystanie z wszystkich z nich.

Doskonały procesor i brak opóźnień

Wszystkie urządzenia z linii Apple TV mają dedykowane procesory, które zostały zaprojektowane tak, aby wszystko działało tak płynnie, jak to tylko możliwe. Jest to jedną z największych przewag nad konkurencją urządzenia i jednym z najlepszych argumentów, które do niego przekonuje.

Wygaszacze

Stosunkowo mało istotną funkcją Apple TV są wygaszacze ekranu, pomimo tego ta funkcja przysporzyła temu urządzeniu wielu zagorzałych fanów. Gdy Apple TV pozostaje bezczynny przez określoną liczbę minut, jego wyświetlacz przełącza się na wygaszacz ekranu, zazwyczaj prezentujący piękne wizualizacje. W każdej chwili możesz uruchomić jeden z nich prosto z menu. Dzięki temu możesz w krótkim czasie dodać do wystroju Twojego wnętrza dodatkowy, multimedialny smaczek.

Przewaga dla inteligentnego domu

Apple tv - co dajeUrządzenie strumieniowe Apple TV, głośnik HomePod i dowolny iPad mogą pełnić rolę koncentratorów inteligentnego domu Apple. Zaletą tego jest możliwość zdalnego sterowania inteligentnymi urządzeniami HomeKit. Na przykład, jeśli chcesz użyć telefonu do wydania polecenia dla HomeKit, albo przez aplikację Home lub za pomocą Siri na iPhonie (np. “zamknij drzwi do garażu” lub “jestem blisko domu, uruchom klimatyzację”), Apple TV jest rzeczą, która odbiera polecenie i wykonuje je. Ponieważ urządzenie jest zawsze w stanie czuwania, pozwala to również na uruchomienie inteligentnych automatyzacji domu.

Dobrym przykładem jest to, że poprzez HomeKit, można zaprogramować inteligentne oświetlenie, które będzie się włączać zachodzie słońca. Dzięki Apple TV wszystkie funkcje możesz ustawić zdalnie. Jeśli nie wiesz jak skorzystać z usług Apple dla inteligentnego domu, serwis Apple jest miejscem, gdzie uzyskasz pomoc.

Najlepszy przenośny streamer TV

Apple TV to prawdopodobnie najlepsze przenośne urządzenia do streamingu, które można kupić. Większość ludzi nie myśli o nich ani nie używa ich jako urządzeń przenośnych – to prawda – ale Apple TV to w rzeczywistości świetny gadżet, który można zabrać na wakacje lub w podróż służbową. Urządzenie Ma 32 GB pamięci masowej lub więcej. Jest to wystarczająco dużo miejsca na dużą liczbę aplikacji lub gier. Możesz też łatwo podłączyć Apple TV do sieci Wi-Fi i odtwarzać strumieniowo ulubione programy lub filmy z różnych aplikacji.

Pozostałe powody, dla których warto kupić Apple TV

  • Airplay – to zdecydowanie jedna z najbardziej użytecznych rzeczy w Apple TV. Jeśli posiadasz inne urządzenia marki to zapewne już wiesz, że Airplay pozwala na bardzo łatwe połączenie ich ze sobą. Oznacza to, że możesz w prosty sposób przesyłać strumieniowo obraz z innego urządzenia na telewizor domowy.
     
  • Brak reklam – usługi Apple TV są całkowicie wolne od reklam, co stanowi miłą różnicę w porównaniu z niektórymi konkurentami.

angielski niemiecki hiszpański francuski