Dlaczego warto wybrać implanty?

Dlaczego warto wybrać implanty?

Dlaczego warto wybrać implanty? Podstawową zaletą implantów jest to, że nie musimy już wybierać protez. Będziemy mieć zawsze piękny uśmiech. Implanty mają dobry wpływ nie tylko na ogólny stan zdrowia, ale również na zdrowie innych zębów. Jeśli brakuje nam naturalnych zębów, nie tylko tracimy na funkcjonalności jamy ustnej, ale również pojawia się przed nami szereg problemów.

Pamiętajmy, że brak zębów jest nie tylko kłopotliwy, ale także może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu jamy ustnej. Implanty dentystyczne pomagają nam wyglądać i czuć się lepiej, odzyskać poczucie własnej wartości i polepszają jakość naszego życia. Od ponad 50 lat implanty stomatologiczne z sukcesem zastępują brakujące zęby i stanowią obecnie standard w przywracaniu funkcjonalności pogarszającemu się stanowi jamy ustnej. Zasługujemy na to, aby mieć piękny uśmiech, a implanty stomatologiczne mogą w tym znacząco pomóc.

Lepszy wygląd

Przede wszystkim pomagają poprawić wygląd. Zachowują kość i zapobiegają dalszemu pogarszaniu się struktury twarzy. Kiedy większość lub wszystkie naturalne zęby są uszkodzone albo ich po prostu nie ma, nie jest możliwa stymulacja kości. Organizm wyczuwa, że szczęka nie musi już podtrzymywać zębów i zaczyna się ona rozluźniać. Z czasem budowa twarzy się pogarsza. Usta stają się wąskie, dolna część twarzy zaczyna się kurczyć, tworząc szpiczasty podbródek, pojawiają się zmarszczki wokół ust i “linie marionetki”. Możemy przez to wyglądać na starszych, niż w rzeczywistości jesteśmy.

Dzięki implantom stomatologicznym https://doboszimplanty.pl/, zmarszczki i załamanie struktury twarzy zostają wyeliminowane, a uśmiech może nas odmłodzić nawet o 20 lat. Jeśli brakuje nam tylko jednego zęba, zawsze lepiej wybrać implant niż tradycyjny mostek – wygląda to o wiele bardziej estetycznie. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w przedniej części jamy ustnej, gdzie zapobieganie widocznemu ubytkowi kości ma decydujące znaczenie dla naturalnego wyglądu.

Natychmiastowe wyniki

W profesjonalnym gabinecie, dentysta może zastąpić brakujące lub uszkodzone zęby nowymi, pięknymi implantami w czasie jednego zabiegu. Dzięki temu będziemy mieć od razu piękny uśmiech. Ponadto wróci nam dużo lepsza zdolność do żucia, stabilność zębów i ogólny komfort. Pamiętajmy jednak jednocześnie, że każdy przypadek jest inny, dlatego w czasie pierwszej, bezpłatnej konsultacji, dostaniemy informacje odnośnie dokładniejszych ram czasowych zabiegu.

Większe poczucie własnej wartości i pewności siebie

Implanty dentystyczne pomagają czuć się lepiej. Dzięki nim możemy bowiem bez problemu jeść, śmiać się i uśmiechać. Nic nas nie będzie boleć i nie będziemy mieć obaw, że wypadną. Implanty wyglądają i zachowują się jak prawdziwe zęby – w żaden sposób nie ograniczają naszego życia. W przeciwieństwie do protez zębowych, nie musimy wyjmować naszych implantów. Możemy szczotkować, stosować nić dentystyczną, jeść, pić i spać z implantami stomatologicznymi, ponieważ są one trwałe.

Implanty dentystyczne są bardzo zbliżone do naturalnych zębów. Kiedy cały ząb – łącznie z korzeniem- zostanie wymieniony – będą wyglądać bardzo naturalnie. Nikt nie będzie wiedział,  że mamy implanty, chyba, że mu o tym powiemy. Wymiana zębów za pomocą tradycyjnych mostków, często wymaga od dentysty szlifowania sąsiadujących zębów. Wtedy mostek może być przytwierdzony i będzie się trzymał. Naturalna utracona struktura zęba nigdy jednak nie może zostać zastąpiona.

Protezy częściowe mają zaczepy, które przywierają do sąsiednich zębów, dlatego wywierają na nie nacisk, gdy metalowa struktura przesuwa się w przód i tył podczas codziennych ruchów szczęką. Te klamry uszkadzają też dziąsła, powodując zranienia. Zastąpienie brakujących zębów koronami/mostami, opartymi na implantach, nie ingeruje w naturalne zęby. Dlatego pozostałe zęby nie zostaną uszkodzone.

Większa ogólna jakość życia

Implanty zębowe – co i jak?Implanty dentystyczne http://www.elmon.pl/implanty-zebowe-co-i-jak/ pozwalają na bardziej naturalny uśmiech. Dzięki temu rośnie nasz komfort i pewność siebie, gdy się uśmiechamy, mówimy i jemy. Jakość życia się poprawi, ponieważ będziemy mogli jeść wszystko bez przeszkód. Będziemy też mogli ładnie się uśmiechać i mówić. Nie musimy używać już klejów, podtrzymujących protezy zębowe. Nie musimy już wyjmować protez i mostków.

Wyeliminujemy też problemy zdrowotne, związane z brakiem zębów. Jeśli zdrowie jamy ustnej się poprawi, wpłynie to pozytywne na nasze ogólne zdrowie i samopoczucie. Implanty zębowe pozwalają wyeliminować ryzyko choroby przyzębia, wywołanej bakteriami przewlekłej infekcji i choroby zapalnej. Pielęgnacja implantów jest podobna do tej, którą stosujemy przy naturalnych zębach. Dzięki szczotkowaniu, nitkowaniu i regularnym kontrolom, będziemy mieć piękny uśmiech do końca życia. Myjmy i nitkujmy zęby codziennie i pamiętajmy o odwiedzaniu profesjonalnego dentysty przynajmniej dwa razy w roku, aby sprawdził stan naszej jamy ustnej.

angielski niemiecki hiszpański francuski