Jak wykonać bluzy z własnym nadrukiem?

Jak wykonać bluzy z własnym nadrukiem?

Jak wykonać bluzy z własnym nadrukiem? Bluzy od lat stanowią jeden z nieodłącznych elementów codziennego ubioru wielu osób. W obecnych czasach jednak, gdy większość z nas ma bardzo łatwy dostęp do popularnych sklepów odzieżowych bardzo ciężko jest wyróżnić się w jakikolwiek sposób z tłumu. Ile razy zdarzyła się sytuacja, gdy idąc sobie ulicą nagle widzimy człowieka, który wygląda prawie tak samo jak my?

Jeśli więc cenimy oryginalność, warto jest bliżej przyjrzeć się tematowi własnych nadruków na odzieży. Dzięki temu bowiem możemy być pewni, iż wyrazimy przede wszystkim siebie, a nikt inny nie będzie w stanie posiadać takiej samej bluzy sportowej z nadrukiem. Co więcej, spersonalizowana odzież na wyjściach ze znajomymi zrobi niemałą furorę. Jak jednak wykonać bluzę, kurtkę czy też koszulkę z nadrukami na zamówienie? W dalszej części artykułu znajduje się odpowiedź na to, a także inne pytania, które pojawić się mogą podczas produkcji takowego ubrania.

Najważniejszy aspekt – wybór techniki

Podstawowym problemem, z jakim zmagamy się podczas zakupu bluzy z nadrukiem firmowym może być wybór techniki, jaką zostanie on wykonany. Każdy z nich bowiem posiada konkretne cechy, od których zależy końcowy efekt, trwałość nadruku czy też prawdopodobnie najważniejszy aspekt, czyli jego cena. Tak więc nad wspomnianą kwestią zastanowić się musimy już nawet podczas projektowania logo, które zostać ma umieszczone na odzieży. Jego rozmiar, kolor czy też kształt są także istotnymi czynnikami, które mogą zadecydować niezależnie od nas, którą technikę powinniśmy zastosować. Ważny jest także materiał, z jakiego ubranie będzie wykonane. Bawełna, poliester czy też inne tworzywo w odmienny sposób reagują na różne techniki tworzenia nadruków. Ostatnim aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę jest ilość sztuk, jaką chcemy zamówić. Koszulki firmowe z logo będzie lepiej wykonać inną techniką, gdyż wyjdzie taniej niżeli jeden komplet odzieży sportowej. Jakie jednak są obecnie najpopularniejsze techniki na rynku i czym się cechuje każda z nich?

Wielki wybór – niewielka wiedza

Obecnie dostęp mamy do przynajmniej kilku metod wykonywania nadruków. Nowi klienci jednak często nie mają żadnego pojęcia o tym, kiedy jaką należy używać, przez co dochodzi do niepotrzebnych strat finansowych czy też wykonane ubrania cechuje niska jakość. By tego uniknąć, poniżej znajduje się lista niektórych technik tworzenia nadruków oraz najważniejsze informacje o każdej z nich, które pozwolą na dokonanie odpowiedniego i skutecznego wyboru:

  • Folia flex – metoda ta nie ma nic wspólnego z drukowaniem, gdyż polega na wycięciu wzoru z specjalnej folii, a następnie wgrzanie go za pomocą prasy grzewczej w materiał. Niestety, wybierając ten sposób mamy ograniczone pole manewru w wyborze kolorów, gdyż folie flex są jednokolorowe. Wytrzymałość ich natomiast należy do nienagannych, stąd stosować je możemy nie tylko na ubraniach. Folie flex idealnie sprawdzą się na wszelkie hurtowe zamówienia dotyczące prostych, schematycznych nadruków.
  • Sublimacja na poliestrze – technika ta wykorzystuje atrament sublimacyjny, który pod wpływem wysokiej temperatury wnika w docelowy materiał. Dzięki takiemu schematowi, nadruk jest kompletnie niewyczuwalny, a zarazem bardzo wytrzymały. Co więcej, możemy stosować różne kolory podczas projektowania wzoru. Sublimacja na tkaninach jednak nie będzie tak samo jakościowa jak w przypadku poliestru. Tak samo, wymagany kolor materiału, na którym ma się pojawić nadruk musi jak najbardziej przypominać biel, gdyż wtedy mamy największe możliwości w naniesieniu różnych barw.
  • Druk DTG – najbardziej nowoczesna technika polegająca na zastosowaniu specjalnej drukarki, która bezpośrednio wykonuje nadruk na danej tkaninie. W tym przypadku mamy całkowitą dowolność w projekcie grafiki. możemy zastosować różne kolory, kształty oraz wielkość wzoru. Należy jednak pamiętać, że najlepsze efekty zaobserwujemy na materiałach bawełnianych.

Jak zaprojektować bluzę?

Jak wykonać bluzy z własnym nadrukiem?
Jak wykonać bluzy z własnym nadrukiem?

Jeśli poznaliśmy już teorię, można w końcu przejść do praktyki. Bluzy oraz inną odzież zaprojektować dziś możemy w specjalnej sklepach internetowych. Najczęściej w swojej ofercie posiadają gotowe wzory lub też generatory, dzięki właśnie którym możemy stworzyć własny nadruk. Są one bardzo proste w obsłudze, a zarazem posiadają wiele opcji, dzięki którym możemy w pełni spersonalizować daną bluzę. Wybór koloru ubrania, wielkości wstawianych grafik czy też wstawienie napisów to tylko niektóre z funkcji, jakie internetowe generatory posiadają. Jeśli więc uda nam się stworzyć już wymarzony wzór, kolejnym krokiem jest wysłanie projektu do realizacji. Wtedy też od razu informowani jesteśmy o cenie oraz przewidywanym czasie dostawy. Proces druku trwa najczęściej do tygodnia, natomiast wysyłka, zależnie od wybranej przez nas metody, kilka dni. W przypadku zamówień hurtowych możemy często liczyć na zniżki oraz ściślejszą współpracę z daną stroną. Warto pamiętać przy wyborze portalu, by zwracać uwagę na opinie klientów, które są najlepszym wyznacznikiem jakości. Pozostaje więc jedynie wykrzyknąć: do druku!