Jak wygląda kremacja zwierząt?

Jak wygląda kremacja zwierząt?

Jak wygląda kremacja zwierząt? Śmierć zwierzaka jest zawsze szokiem i tragedią dla człowieka, ponieważ z czasem zwierzę staje się członkiem rodziny. A kiedy odchodzi kot lub pies, po przelanych łzach i gorzkiej świadomości straty, pojawia się kwestia pogrzebania szczątków. Dość nowym, ale przyzwoitym pochówkiem jest kremacja zwierząt. W przypadku kremacji kota koszt może być niższy, natomiast przy kremacji psa cena może być wyższa ze względu na wagę i wielkość zwierzęcia.

Kremacja zwierząt – dlaczego warto rozważyć ten sposób pochówku przyjaciela?

Kopanie grobu w pobliżu domu i zakopanie psa, kota lub innego zwierzęcia jest niezgodne z prawem i podlega karze w wysokości do 1000 złotych. Jest to wykroczenie zgodnie z art. 154 § 1 pkt 4 i 2 Kodeksu wykroczeń. Dlatego w takiej sytuacji doskonałą alternatywą jest skorzystanie z usług krematorium dla zwierząt https://animaleden.pl/. Ponadto jest to dobre wyjście, ponieważ zwierzę może chorować na niebezpieczną chorobę, a są takie ich rodzaje, których niebezpieczeństwo można zniszczyć tylko przez spalenie zwłok. W rezultacie to właśnie kremacja staje się najbardziej humanitarnym, a ponadto legalnym sposobem wysłania zwierzaka w ostatnią podróż.

Krematorium dla zwierząt to korzystna alternatywa?

Jak wygląda kremacja zwierząt?Wielu uważa, że kot lub pies, podobnie jak osoba, powinien zostać pochowany w ziemi. Zwierzę, które zmarło z przyczyn naturalnych, starości lub urazu, spokojnie rozłoży się w ziemi i może być pochowane na cmentarzu dla zwierząt. Ale zwierzę, które zmarło w wyniku choroby zakaźnej, może spowodować poważne problemy w przyszłości. Faktem jest, że patogeny są bardzo wytrwałe, zdolne do pozostawania w ziemi przez dziesięciolecia. I mogą powodować wybuchy chorób (zarówno zwierząt, jak i ludzi). Może się to zdarzyć, jeśli zakopane szczątki zostaną wykopane przez dzikie drapieżniki lub zostaną wypłukane przez wody gruntowe, (co jest bardzo niebezpieczne, ponieważ infekcja może dostać się do zbiorników wodnych lub nawet źródeł wody pitnej). Martwe zwierzęta domowe uznawane są za odpady biologiczne, dlatego można je pochować tylko zgodnie z obowiązującym prawem. Są na to dwa sposoby. Pierwszy to cmentarz dla zwierząt a drugi to kremacja w odpowiednio do tego przystosowanych piecach.

Jak wygląda kremacja zwierząt?

Kremacja zwierząt to spalanie ciała w specjalnej komorze, gdzie jest ono wystawione na działanie bardzo wysokich temperatur, efektem jest popiół, czyli prochy. Krematoria dla zwierząt prowadzone są przez prywatne firmy, posiadające uprawnienia do wykonywania takich działań. Właściciel zwierzęcia może być obecny podczas ostatniego pożegnania swojego przyjaciela. Po zakończeniu kremacji psa lub kota, wydawane są prochy w urnie, na której widnieje napis z datą wykonania kremacji. Pożegnanie to nie tylko akt, przejaw żalu, ale także wewnętrzna przemiana. Po odejściu zwierzęcego przyjaciela żal trwa długo, ale zawsze pozostają miłe wspomnienia.

Rodzaje kremacji zwierząt?

Istnieją 2 podstawowe rodzaje kremacji: indywidualna i ogólna. Przy wyborze właściciele zazwyczaj kierują się tym, czy po spaleniu chcą otrzymać prochy swojego pupila. W przypadku ogólnej kremacji zwierzę spalane jest w specjalnej komorze wraz z innymi zwierzakami, przez co prochów nie można już oddzielać od innych w celu zwrócenia właścicielowi. Ogólna kremacja jest konieczna przede wszystkim dla zachowania ekologii tego obszaru. Właściciel może otrzymać uzyskać symboliczną ilość prochów.

Ale większość właścicieli woli organizować indywidualną procedurę kremacji dla swoich zwierząt, po czym wszystkie pozostałe prochy są przekazywane właścicielowi. Podczas tej procedury używana komora kremacyjna, która może wytworzyć temperaturę, co najmniej 850 ° C. Czas trwania kremacji psa czy kremacji kota jest zależny od ich wielkości i może trwać od 1 do 4 godzin. Po zakończeniu kremacji pracownik krematorium dla zwierząt przekazuje właścicielowi urnę z prochami zwierzaka.

Kremacja kota – cennik

Decydując się na indywidualną kremację kota cena orientacyjna z ceremonią pożegnania to około: 1400 złotych. Kremacja rozłączna, czyli jednocześnie spalane są zwłoki trzech zwierząt, ale znajdują się one w odległości pozwalającej na oddzielenie prochów. Rozłączna kremacja kota cena to około 600 złotych. Natomiast łączna kremacja to około 200 złotych. W niektórych krematoriach ceny ustalane są ze względu na wagę i dla przykładu indywidualna kremacja kota o wadze mniejszej niż 10 kg cena wynosi około 690 złotych. Ogólna kremacja zwierząt do 20 kg cena około 300 złotych.

Kremacja psa – cennik

W przypadku kremacji psa cennik z ceremonią pożegnania jest taki sam jak w przypadku kremacji kota. Również pozostałe dwa rodzaje kremacji wiążą się z takimi samymi kosztami. W krematorium dla zwierząt gdzie ceny ustalane są na podstawie wielkości zwierzęcia, kremacja psa o wadze od 10kg do 25 kg wynosi 790 złotych, natomiast dużego psa około 990 złotych. Pracownicy krematorium rozumieją, jak trudno jest rozstać się z ukochanymi zwierzakami, dlatego podchodzą ze zrozumieniem do odniesionej straty i pomagają zachować pamięć o zwierzęciu.