Jak rozpoznać oryginalne sukienki Armani

Jak rozpoznać oryginalne sukienki armani

Jak rozpoznać oryginalne sukienki Armani – podróbki coraz trudniej odróżnić od oryginału. Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy fałszywy produkt na pierwszy rzut oka nawet laik potrafił zdemaskować jako nieautentyczny. Jak zatem odróżnić oryginalną sukienkę Armani od tej podrabianej? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Zakupy u znanych i cenionych projektantów to marzenie wielu z nas. Są synonimem luksusu, zamożności i powodzenia w życiu. Któż nie czuje się mile połechtany, opuszczając wytworny butik, niosąc w ręku elegancko zapakowane zakupy? Marki premium mają również to do siebie, iż zakupione produkty są elegancko zapakowane, torebki na zakupy są dobrej jakości, logo sklepu widoczne. Tego typu zakupy pomagają nam czuć się stylowo, dowartościowują i czujemy, iż jakość, za którą zapłaciliśmy i design, są tego warte. W tym momencie może zapalić się pierwsza lampka ostrzegawcza, czy produkt jest oryginalny. Armani znany jest z niezwykłej jakości materiałów, z których szyte są sukienki, każdy szczegół jest przemyślany i dopracowany. Jeśli biorąc do ręki sukienkę tej marki rzucają się w oczy jakieś niedociągnięcia bądź pojawiają się wątpliwości co do tkaniny, warto przyjrzeć się bliżej temu, z jakiego źródła pochodzi produkt i czy nie jest to podróbka. Luksusowe marki ubrań damskich stawiają przede wszystkim na jakość i zadowolenie klienta, nie ma w tych projektach miejsca na wątpliwości i niedbałe wykonanie. Podrobione produkty są wykonane z materiałów gorszej jakości, co da się wyczuć już przy pierwszym kontakcie z taką tkaniną, nawet jeśli nie jest się ekspertem w tym zakresie. Gorsza jakość jest również tożsama z tym, iż takie ubrania szybciej stracą fason i się zużyją, jest więc to nieopłacalny wydatek.

Jak odróżnić oryginalną sukienkę Armani od podróbki? Po pierwsze, biorąc do ręki taki produkt, pierwsze co należy zrobić to przyjrzeć się temu, jak sukienka została uszyta, czyli na szwy. Wskazówką, iż produkt nie wyszedł spod ręki Armaniego może być to, iż szwy są niedbale wykonane, nierówno bądź wychodzą z nich pojedyncze nitki. Ubrania ekskluzywne cechują się doskonałym wykonaniem, dbałością o każdy szew i estetyką. Oryginalny produkt będzie miał równe i proste szwy, estetycznie wykonane zarówno przy całości, jak i przy drobnych elementach takich jak kieszenie bądź inne dodatkowe elementy.

Po drugie, liczy się materiał. Sukienki Armani są produktem markowym, zatem powinny być wykonane z tkanin o najwyższej jakości zarówno wierzchnia warstwa, jak i podszewka. Etykiety oryginalnych produktów również są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Dlatego, jeśli sukienka wygląda, jak Armani, jednak etykieta jest z materiału o niskiej jakości lub budzi wątpliwości, możliwe iż jest to podróbka.

Jak rozpoznać oryginalne sukienki armaniPo trzecie, warto bardzo uważnie i z bliska obejrzeć logo. Podrobione produkty zawsze mają logo markowej marki, jednak ten znaczek często jest napisany z błędem, zmieniona jest jedna z liter bądź cyfr, logo jest przycięte bądź w innym deseniu niż oryginalne. W przypadku gdy metka z logo umieszczana jest w dwóch miejscach warto porównać, czy są identyczne i niczym się nie różnią. Luksusowe marki przykładają dużą dbałość do estetyki i wyrównania logo, jest to czasochłonne. Firmy wypuszczające na rynek podróbki nie zadają sobie tyle trudu, aby z taką dbałością zadbać o logo i metkę.
Ekskluzywna rzecz w bardzo atrakcyjnej lub wręcz niskiej cenie – można pomyśleć, że to zbyt piękne, aby było prawdziwe. I zwykle właśnie coś w tym jest, iż cena była…zbyt piękna, aby była prawdziwa, czyli aby produkt był oryginalny. Warto pamiętać, iż oryginalne sukienki Armani to produkt premium, który musi kosztować. Jeśli więc cena jest zbyt piękna lub podejrzanie niska, jest duże prawdopodobieństwo, iż oferowany produkt nie jest autentyczny. Większość marek premium rzadko robi wyprzedaże i przecenia swoje produkty, stosunkowo rzadko można je również znaleźć w outletach, stąd ceny zazwyczaj utrzymują się na wysokim poziomie i nie warto liczyć na okazje i promocje.

Na koniec wisienka na torcie, czyli wykończenie sukienki. Na co zwracać uwagę? Oczywiście jak zwykle na detale, dbałość wykonania i jakość użytych do wykończenia sukienki materiałów. W oryginalnej sukience Armani wszystkie zamki błyskawiczne będą działały bez zarzutu, nie będą odbarwione, wykrzywione i nie będą stawiały oporu i zacinały się. Dolne i górne części suwaków będą idealnie dopasowane, kolorystycznie również. Wszystko będzie działało bez zarzutu. Niektórzy projektanci markowych ubrań i akcesoriów używają zamków, na których nadrukowane jest logo marki. Tak samo sprawa ma się z guzikami – te premium będą pięknie wykonane, dobrze przyszyte i być może, sygnowane logo danej marki. Guziki będą też wysokiej jakości, często wykonane z masy perłowej, co dodaje elegancji i luksusowego designu.

Marka Armani jest znana i ceniona przez konsumentów na całym świecie. Nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, iż jest obiektem pożądania wielu z nas i w związku z tym, jest równie często podrabiana. Warto kupować odpowiedzialne i zwrócić uwagę na to, czy do kupionej sukienki jest dodawany certyfikat autentyczności, aby nie dać się oszukać.