Izolacja dachu

Izolacja dachu

Izolacja dachu – pianka poliuretanowa (PUR) to spienione tworzywo sztuczne, którego struktura jest wypełniona gazem. Dzięki temu charakteryzuje się niską wagą, przewodnością cieplną, higroskopijnością. Wśród nowoczesnych materiałów izolacyjnych ten materiał do izolacji dachu można śmiało nazwać jedną z najbardziej skutecznych i wydajnych opcji. Nasza firma specjalizuje się w produkcji dachów izolowanych pianką PUR, do tego zadania wykorzystujemy nowoczesną technologię i produkty z najwyższej półki.

Metoda izolacji dachu

Uniwersalna pianka poliuretanowa do układania hydroizolacji, termoizolacji, uszczelniania spoin i pęknięć, wygłuszania systemów dachowych. Ze względu na różnorodność form uwalniania jest nakładany na dachy nowe lub remontowane różnymi metodami. Pianki PUR występują w dwóch formach: płaskiej i natryskowej. W drugim przypadku korzystamy ze specjalistycznych kruszyw obsługiwanych przez naszych ekspertów w dziedzinie izolacji dachów.

W takim przypadku należy wypełnić wolne wnęki w konstrukcji. Użyj wydajnego sprzętu pompującego, aby wylać płynną izolację na dach. Izolacja dachu PUR wykonywana jest w kilku warstwach. Aby to zrobić, nałóż cienką warstwę kilka razy, obserwując szczelinę suszenia. Ponieważ cała objętość pianki poliuretanowej jest wylewana w tym samym czasie, całkowite wyschnięcie i utwardzenie zajmuje więcej czasu.

Takie podejście ma kilka zalet:

 • prędkość.
 • prostota.
 • grubość warstwy izolacyjnej jest łatwa do dostosowania.

Podczas procesu zalewania płynna pianka poliuretanowa wypełnia wszystkie istniejące puste przestrzenie, co umożliwia wykonanie najbardziej skomplikowanych i nietypowych kształtów dachów.

Metoda natrysku PUR do izolacji dachu

Izolacja dachu
Izolacja dachu

Metoda ta różni się od wylewania tym, że pianka PUR nakładana jest na powierzchnię w stanie wstępnie spienionym. Do wykonania izolacji dachu wymagany jest specjalny sprzęt. Wlewa się do niego płynną piankę poliuretanową, miesza z powietrzem i na koniec spienia. Materiał jest natryskiwany w formie pianki.

Gdy dach jest izolowany pianką poliuretanową w stanie spienionym, twardnienie zajmuje tylko 10 sekund, ale ostatecznie wysychanie zajmuje kilka dni. W tym przypadku koszt prac instalacyjnych jest wyższy ze względu na potrzebę specjalnego sprzętu, ale zwraca się ze względu na oszczędność czasu i wydajność w efekcie końcowym. Bardzo ważne jest, aby pianka izolacyjna miała nieskończoną żywotność. Bez problemu przetrwa 30-50 lat.

Izolacja dachu pianką PUR jest obecnie najskuteczniejszą metodą https://ocieplanie-dachow.com.pl/, którą stosujemy wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do izolowanej powierzchni. Nasi pracownicy posiadają duże doświadczenie w stosowaniu pianki i natrysku bezpośrednio na membrany dachowe, pełne panele lub płyty OSB. Uzyskaliśmy doskonałe wyniki, nie powstały szczeliny, szwy i przeciągi, materiał pozostał elastyczny, a dach szczelny latem i zimą.

Zalety dachów izolowanych pianką poliuretanową

Dziś izolacja dachów stawia wysokie wymagania https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/. Prawda jest taka, że ​​w tym przypadku istnieje wiele negatywnych czynników wpływających na izolację, w tym zmiany temperatury, wilgotność, grzyby i pleśń.

Popularność izolacji dachu pianką PUR można wyjaśnić następującymi cechami:

   • światło. Pianka poliuretanowa jest lżejsza niż wiele rodzajów izolacji, dzięki czemu można ją stosować do izolacji starszych budynków bez usuwania dachów i konstrukcji dachowych.
   • efektywność. Koszty ogrzewania budynku zredukowane o 15% po dociepleniu dachu.
   • anty-ultrafiolet, grzyb i inne niekorzystne czynniki. Pomimo działania opadów, poliuretan zachowuje doskonałą izolację termiczną, nie pali się, a jego żywotność wynosi co najmniej 30-50 lat.
   • przystępne opłaty. Cena izolacji dachów PUR jest niższa niż cena zastosowania wełny mineralnej lub innych materiałów izolacyjnych.

Sam PUR zyskał reputację dzięki swoim cechom i właściwościom:

   1. Przewodność cieplna: do 0,03 W/mK (dla porównania dla większości materiałów, takich jak wełna mineralna czy styropian liczba ta wynosi około 0,04).
   2. Współczynnik wchłaniania wilgoci: 1-3% dziennie (w zależności od receptury).
   3. Gęstość: 30-200 kg/m³ (najczęściej 50-80 kg/m³).
   4. Ocena palności: niepalny (nie pali się i nie rozprzestrzenia płomieni, gdy temperatura wzrośnie do +500 stopni Celsjusza).

W razie potrzeby i możliwości można dodatkowo poprawić właściwości pianki poliuretanowej. W tym celu podczas przygotowywania do kompozycji dodawane są dodatkowe składniki zwiększające odporność materiału na wilgoć lub ogień. Jeśli chcesz ocieplić dach swojego domu, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Stworzyliśmy zgrany zespół zajmujący się izolacją dachów, zdobywając doświadczenie zawodowe i ciągłe szkolenia. Naszym klientom zapewniamy kompleksowe rozwiązania izolacji dachów i dobieramy najbardziej praktyczne materiały.

Profesjonalna izolacja dachu pianką PUR

Naszą firmę cechuje wysoki standard usług oraz rzetelność pracy fachowców w zakresie izolacji dachowych pianką PUR. Wykonując izolację dachu zabezpieczamy izolowane powierzchnie tj. drzwi, podłogi i okna oraz wykonujemy wieszaki na ubrania do zabudowy poddasza. Naszym klientom zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne, służąc radą w zakresie doboru rodzaju pianki poliuretanowej o optymalnych parametrach. Zbieramy tylko pozytywne recenzje pracy naszych ekspertów. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług – Izolacja Dachów Pianką PUR! ważny! Właściwa aplikacja piany PUR wymaga prawidłowego odmierzenia składu i konsekwentnego używania dyszy. Nasza kadra to fachowcy z dużym doświadczeniem w pracach dociepleń dachów.