Toner do drukarki laserowej

Toner do drukarki laserowej

Toner do drukarki laserowej składa się z polimerów, pigmentów, wosków i regulatorów ładowania. Ponieważ cząsteczka ciała stałego musi mieć minimalny rozmiar, ma heterostrukturę. To tożsamość parametrów encji umożliwia narysowanie drobnych szczegółów obrazu. W przeciwieństwie do wkładów atramentowych z głowicami drukującymi, wkłady atramentowe laserowe przenoszą obrazy na papier, kierując wiązkę lasera na światłoczuły bęben. Skraca to czas drukowania, dlatego drukarki wyposażone w toner są najczęściej używane do drukowania wysokonakładowego.

Co to jest toner do drukarek laserowych?

Toner do drukarki laserowej
Toner do drukarki laserowej

Kupując drukarkę, rzadko zagłębiamy się w teorię i cechy konstrukcyjne urządzenia drukującego. Wiedza będzie niezbędna, gdy toner będzie wymagał wymiany na nowy. Studiując cechy, właściciele drukarek laserowych mają do czynienia z takimi pojęciami jak toner. czym on jest? Toner to proszek wykonany ze specjalnych polimerów stosowanych w drukarkach laserowych. Dzięki niemu obrazy zaczynają się formować podczas pracy, ponieważ urządzenie może stworzyć wszystko, przenosząc toner do fotoprzewodnika. Czarny proszek jest używany do druku monochromatycznego, a żółty, cyjan i magenta są używane do kolorowego druku laserowego. Istnieją również drukarki laserowe, które obsługują drukowanie z białym tonerem.

Musisz także znać słowa operator i deweloper. Pierwsza składa się z cząstek materiału, które mają właściwości magnetyczne, dzięki czemu mogą przenosić tonery niemagnetyczne. Drugi to mieszanina materiałów podawanych do fotoprzewodnika. Nawiasem mówiąc! Toner jest używany nie tylko w drukarkach, ale także w kopiarkach i drukarkach wielofunkcyjnych opartych na technologii laserowej. Jeśli spojrzysz na toner przez mikroskop, zobaczysz najmniejsze okrągłe cząsteczki powłoki tlenku metalu, a ten kształt odpowiada za doskonałą jakość druku.

Toner laserowy — magnetyczny lub niemagnetyczny

Tonery są magnetyczne lub niemagnetyczne. W większości przypadków pierwszy jest czarny, a drugi kolorowy. Ten pierwszy zawiera tlenek żelaza i jest używany głównie do drukowania na drukarkach monochromatycznych. Mają kulisty kształt, dzięki czemu wydruki mają dobrą ostrość i przejścia tonalne. Sama cząsteczka ma rozmiar nie większy niż 40-45 mikronów. Aby mogły być użyte do drukowania, muszą mieć właściwości dielektryczne i być naładowane. Toner jest przenoszony do fotoprzewodnika przez wałek wywołujący. Jest też rolka magnetyczna wykonana z metalu z magnesem w środku. Sam toner laserowy jest topiony ze stopu i prasowany w arkusz, więc głównym wymaganiem dla tonera jest topliwość.

Różne tonery do drukarek laserowych

Oryginał został stworzony przez dużą firmę dla jednego modelu. Nie można go znaleźć sam, jest tylko w oryginalnym wkładzie. Kompatybilny został opracowany przez firmy zewnętrzne dla popularnych modeli. Używanie tonera laserowego niskiej jakości może spowodować awarię urządzenia.

Zalety oryginalnego tonera do drukarek laserowych

 • Doskonała czytelność drukowanych informacji.
 • Nie można go zmyć.
 • Szybkość drukowania jest niesamowita.

Toner kolorowy do drukarek laserowych dzieli się na:

Konwencjonalny (mechaniczny) – Wytwarzany przez szlifowanie podstawy do pożądanego stanu. Połącz wszystkie składniki i wlej do plastyfikatora materiału. Dzięki tej opcji produkcji można uzyskać drobne pasma kompozycji, które następnie można rozdrobnić na proszek.

Chemiczny – Produkowany na dwa sposoby: polimeryzacja suspensyjna i emulsyjna. W pierwszym etapie wszystkie składniki są dodawane do mieszaniny monomerów i polimeryzowane. Rezultatem są prawie identyczne granulki. W drugim sposobie monomer jest najpierw rozdzielany na cząstki, a następnie mieszany z resztą kompozycji. Tonery chemiczne charakteryzują się dobrym odwzorowaniem kolorów i doskonałymi konturami.

Kulisty – Idealne okrągłe i owalne kształty powstają poprzez polerowanie małych cząstek. Proces produkcyjny jest bardzo prosty i umożliwia równomierne rozprowadzenie dodatku na stałym pigmentu, aby poprawić rozprowadzenie tonera na papierze.

Polecamy :

 

Środki ostrożności dotyczące przechowywania tonera do drukarek laserowych

Postępuj zgodnie z zasadami przechowywania tonera do drukarek laserowych, aby przedłużyć jego żywotność. Jeżeli substancja została wyjęta z opakowania, może utracić swoje właściwości. W związku z tym istnieje rozbieżność między datą ważności podaną na pudełku a rzeczywistym czasem pracy. Różne marki tonerów mają różne właściwości, ale wszystkie boją się wilgoci, dlatego należy przechowywać toner w suchym miejscu.

Zalecenia dotyczące przechowywania tonera:

   • Nie wystawiaj tonera na słońce.
   • Upewnij się, że jest chroniony przed dziećmi.
   • Unikaj wysokich temperatur.
   • Przechowywać w ciemnym miejscu.

Korzyści z zakupu tonera do drukarek laserowych w sklepach internetowych

Jeśli kupujesz toner do swojej drukarki laserowej, zrób to w naszym sklepie internetowym. Posiadamy szeroką gamę produktów: tonery do różnych modeli drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, w różnych kolorach. Katalog jest regularnie aktualizowany o nowe produkty. Wszystkie produkty w naszym sklepie internetowym są odpowiednio certyfikowane i oznakowane. Specjalny system wyszukiwania na naszej stronie internetowej pomoże Ci dokonać wyboru na korzyść tego lub innego materiału eksploatacyjnego.