Implanty zębowe

Implanty zębowe

Implanty zębowe to nowoczesna metoda odbudowy zębów. Aby wszczepić ząb, trzeba wykonać wiele zabiegów – od zwiększenia objętości tkanki kostnej (jeśli nie ma wystarczającej ilości kości do wszczepienia implantu) i wszczepienia sztucznego metalowego korzenia, aż po kolejne uzupełnienia. Implanty w Szczecinie w doboszimplanty.pl mogą być wykorzystane do odbudowy jednego lub więcej braków zębowych za pomocą koron, mostów lub protez ruchomych (protez, które w przypadku braków zębowych są warunkowo usuwalne na implantach).

Szczeciński etap przygotowania implantów stomatologicznych

 1. Sprawdź stan jamy ustnej i zębów.
 2. Identyfikacja przeciwwskazań.
 3. Badanie tkanki kostnej.

Specjaliści od implantów wymagają następujących wyników badań:

 • Ortopantomogram (panoramiczny obraz całej szczęki, który może wykryć ukryte choroby).
 • Tomografia komputerowa (trójwymiarowy obraz żuchwy pozwalający na zbadanie stanu i objętości tkanki kostnej)
 • Zabiegi przygotowania jamy ustnej: leczenie zębów i dziąseł, profesjonalne czyszczenie zębów.
 • Wybór implantów i protez (usuwalnych lub stałych, cermetowych, metalowo-plastikowych lub cyrkonowych)

Nadbudowa kości – augmentacja kości

Przeszczep kości: kawałek tkanki kostnej jest usuwany z określonego obszaru (najczęściej z podstawy kości szczęki) i umieszczany pod dziąsłem, gdzie zostanie umieszczony implant. Do augmentacji można również zastosować materiały zastępcze kości: w obszarze przyszłego implantu pod dziąsłem umieszcza się specjalne analogi tkanki kostnej, zamykane specjalną membraną. Wkrótce tkanka kostna i materiał implantu są mocno ze sobą połączone, a następnie implant można umieścić.

Podnieść dno zatoki szczękowej

Chirurgia tylko szczęki: Podnosi dno zatoki szczękowej, aby zrobić miejsce na augmentację kości. Podniesienie zatoki otwartej to zabieg dwuetapowy – najpierw podnosi się dno zatoki, wolną przestrzeń wypełnia się analogiem tkanki kostnej, a kilka miesięcy później wszczepia implant zębowy. Średnio faza przygotowania do implantacji trwa około miesiąca. W przypadku konieczności zwiększenia objętości tkanki kostnej wymagany jest czas przygotowania 2-3 miesięcy.

Implanty zębowe
Implanty zębowe

Przebieg programu

 • Podawane jest znieczulenie miejscowe.
 • Zrób nacięcie w dziąśle.
 • Za pomocą specjalnych narzędzi w tkance kostnej powstaje wgłębienie odpowiadające kształtowi implantu. Kość jest odsłonięta, a czasami dentysta używa prowadnicy opartej na kącie i pozycji implantu.
 • Włóż implant i odwróć gwint, aby zabezpieczyć implant, aby zapobiec przemieszczeniu.
 • Po wszczepieniu łącznik jest zakładany. Aby uniemożliwić pacjentowi chodzenie bez zębów w dowolnym momencie, po zamocowaniu łączników można zamontować zdejmowane lub lekkie korony z tworzywa sztucznego.
 • Rana została zaszyta, a szwy usunięte po tygodniu.

Instalacja i umieszczenie implantów dentystycznych w Szczecinie https://doboszimplanty.pl/cennik/ trwa średnio od 3 do 6 miesięcy, co jest niezbędne, aby implant niezawodnie złączył się z tkanką kostną i nie poruszał się pod dużymi obciążeniami związanymi z żuciem. W tym momencie instalowana jest śruba gojąca, pojedynczy dopasowany element odpowiedzialny za odtworzenie kształtu przyszłej korony w dziąśle. Po zagojeniu się miejsca implantu, za pomocą łącznika mocuje się do niego koronę.

Odbudowa szczecińskich implantów stomatologicznych

Jest to najczęściej stosowany zabieg implantologiczny. Jego główną przewagą nad alternatywnymi metodami zakładania mostów jest brak konieczności szlifowania sąsiednich zdrowych zębów. Każda korona umieszczana jest na osobnym implancie. Ten rodzaj odbudowy stosuje się, gdy zęby znajdują się w różnych pozycjach w uzębieniu.
Umieszczenie korony na implancie ma następujące zalety:

   • Rekonstrukcja braków zębowych.
   • Przestrzeń między koroną protezy a sąsiednimi zębami można oczyścić.
   • Korona wyrostka zębodołowego nie znika po ekstrakcji zęba, ponieważ naturalne obciążenie implantu stymuluje tkankę kostną jak żywy korzeń zęba.
   • Konstrukcja składa się z trzech elementów: implantu zębowego umieszczonego w kości, korony i łącznika, elementu łączącego.
    most na implancie.

Technika jest podobna do tradycyjnego mostu dentystycznego, ale w tym przypadku naturalny łącznik zostaje zastąpiony koroną na implancie. Założenie mostu na implancie pozwala uzupełnić 2-3 brakujące zęby pod rząd, nawet przy braku naturalnych filarów.

Protezy ruchome na implantach

Bezzębny jest częstym wskazaniem do implantacji https://www.wybierz-dobrze.pl/implanty-dentystyczne-szczecin/. Pacjenci z pełnymi protezami często doświadczają nadmiernego ruchu protezy. Wynika to z anatomii bezzębnej żuchwy, która dla wielu osób jest niewygodna. Implanty zębowe w Szczecinie to prosty sposób na usprawnienie użytkowania protez.

Korzyści z implantów stomatologicznych w Szczecinie

   • Doświadczeni chirurdzy implantolodzy mają setki udanych zabiegów.
   • Plantolodzy interesują się nowoczesnymi technikami i są regularnie szkoleni z nowych metod i z powodzeniem stosują je w swojej pracy.
   • Używają tylko systemów implantów wiodących producentów o wysokiej liczbie implantów.

Wysokiej jakości implanty, doświadczeni specjaliści od implantów oraz nowoczesna technologia to czynniki, które zmniejszają ryzyko odrzucenia.