Ile zarabia ochroniarz kwalifikowany?

Ile zarabia ochroniarz kwalifikowany?

Ile zarabia ochroniarz kwalifikowany? Ochroniarz to zawód, który cieszy się coraz większym uznaniem. To właśnie dzięki niemu możliwe jest utrzymanie porządku na imprezie masowej bądź w innych sytuacjach. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że jest to także doskonały sposób na zarobek. W jaki sposób zostać ochroniarzem? Jakie obowiązki ma ochroniarz? Czym powinien charakteryzować się dobry ochroniarz? Ile może zarobić kwalifikowany ochroniarz? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

W jaki sposób zostać ochroniarzem?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zostać licencjonowanym i szanowanym ochroniarzem? Otóż w praktyce istnieją dwie możliwości. Pierwszą z nich jest uczestnictwo w specjalistycznych kursach, których czas trwania wynosi od 2 tygodni do nawet 6 miesięcy. Tego typu szkolenia organizowane są z reguły przez wyspecjalizowane firmy, które mają odpowiednie uprawnienia, ewentualnie przez agencje ochrony, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, na czym polega ta praca. Możemy kształcić się z zakresu prawa, technik samoobrony, metod interwencji, udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo będziemy mieć swoją pierwszą styczność z bronią podczas nauki strzelania. Ważne jest, że w zdecydowanej większości przypadków kursant musi mieć ukończone gimnazjum bądź szkołę podstawową. Kiedy uda nam się otrzymać I licencję, wówczas możemy zdecydować się na licencję II stopnia. Aby tego dokonać, niezbędne okaże się ukończenie 21. roku życia, a także udział w drugim, specjalnym kursie.

Ile zarabia ochroniarz kwalifikowany?

Drugim sposobem na to, aby pracować w agencji ochrony w Warszawie jest nauka w szkole, a właściwie ukończenie szkoły policealnej, na specjalnym kierunku o nazwie “pracownik ochrony”. Taka nauka trwa 3 lata. Czego dowiemy się na zajęciach? Otóż poznamy wszelkie podstawy prawa zarówno cywilnego, handlowego, jak i karnego. Poznamy tajniki kryminalistyki, nauczymy się samoobrony, a także konwojowania. Ochrona imprez masowych  nie będzie sprawiać nam najmniejszych problemów. Co ważne, na końcu naszej edukacji odbywa się specjalny egzamin, który składa się z części praktycznej i teoretycznej. To właśnie na jego podstawie specjaliści są w stanie ocenić czy uczeń nadaje się na ochroniarza. Jeśli uda nam się zaliczyć egzamin, wówczas otrzymujemy tytuł o nazwie “technik ochrony fizycznej osób i mienia” bądź pokrewny. 

Jakie obowiązki ma ochroniarz?

Firma ochroniarska Warszawa posiada w swoich szeregach zawodowców, którzy mogą pochwalić się ogromnym doświadczeniem. Dzięki temu mamy pewność co do tego, że zapewnione zostanie nam maksymalne bezpieczeństwo. Przedstawiciele wcześniej wspomnianego zawodu gwarantują ochronę stałą bądź doraźną- w zależności od indywidualnych preferencji. Pomimo tego, że obiekt jest monitorowany i posiada alarm, to teren powinien być wciąż obserwowany, dzięki temu ochroniarze są w stanie dotrzeć na czas do danego miejsca. Profesjonalne firmy zajmują się nie tylko bezpieczeństwem osób, ale także budynków, konwojów czy też przedmiotów. Nie powinni mieć problemów z obsługiwaniem urządzeń, na które składa się alarmowy system. Pomimo tego, że ochroniarz kojarzy nam się ze starszą osobą, która spokojnie przechadza się przez centrum handlowe, to w praktyce jest to jedna z części tego zawodu.

Czym powinien charakteryzować się dobry ochroniarz?

Zastanawiasz się, czym powinien charakteryzować się dobry ochroniarz? Jak wiadomo, właściwie w każdym zawodzie jesteśmy w stanie wyróżnić wiele cech, dzięki którym wykonywanie zawodu będzie znacznie mniej problematyczne. Jeśli zależy nam na tym, aby zostać wykwalifikowanym ochroniarzem, wówczas nie obędzie się bez odpowiedniej kondycji, a także ponadprzeciętnej sprawności fizycznej. Jest to bardzo istotne, bowiem niejednokrotnie może dojść do sytuacji, w której konieczne okaże się ściganie złoczyńcy. Ważna jest także umiejętność błyskawicznego podejmowania decyzji. Zdarzają się incydenty, w których musimy działać pod wpływem dużej presji czasu. Podzielność uwagi, jak i analityczne myślenie także mogą mieć ogromne znaczenie. Warto wspomnieć o tym, że ochroniarz ma dość odpowiedzialną pracę, dlatego też musi skutecznie wyczuwać wszelkie zagrożenia. Odporność na stres, a także spostrzegawczość to cechy, które z pewnością są pożądane. 

Ile może zarobić kwalifikowany ochroniarz?

Trudno jest jednoznacznie wskazać, ile jest w stanie zarobić kwalifikowany ochroniarz, bowiem dużo w tym przypadku zależy od doświadczenia, lokalizacji, firmy ochroniarskiej, a także od wielu innych czynników, na które nie zwracamy większej uwagi. Według dostępnych statystyk 25 procent ochroniarzy zarabia około 1650 zł brutto, natomiast kolejne 25 procent inkasuje miesięcznie więcej niż 2300 zł brutto. Średnia płaca wynosi jednak około 1800 zł na czysto, co nie dla wszystkich jest satysfakcjonującą kwotą. Nieco inne zarobki posiada kierownik ochrony, który to ma jednak zdecydowanie bardziej odpowiedzialną i niebezpieczną pracę.