Mały relaks z bongo

Mały relaks z bongo

Sposoby na rozluźnienie się są naprawdę różne. Jedni czytają książki, drudzy wybierają się na długi spacer, a jeszcze inni wykorzystują takie wynalazki człowieka, jak bongo. Sklep z bongo to miejsce, które może być zaskakujące, ponieważ pewnie niewiele osób się spodziewa, że mały relaks z bongo może być przedstawiony w tylu różnych formach.

Czym jest bongo?

Niektórzy to urządzenie mogą nazywać fajki wodne. Można je spotkać w naprawdę wielu miejscach. Sklep z bongo zazwyczaj posiada również asortyment innego rodzaju, lecz także ten, który można w bongo wykorzystać.

Mały relaks z bongoTeraz już nawet w małych miejscowościach, przechadzając się po ulicach, w witrynach można zauważyć wystawione bongo. Czasem jest ono przeznaczone na sprzedaż, a czasem po prostu służy jako ozdoba. Kształtem przypomina nieco wysoką butelkę, jednak często jest różnie przyozdabiane, dzięki czemu zyskuje unikalny charakter. Może ono przybierać najróżniejsze kształty, ponieważ wszystko zależy od tego, jak zostanie zaprojektowane. Bongo osiąga ceny od kilkudziesięciu, do nawet kilku tysięcy złotych. Znajdują się osoby, które są w stanie zapłacić cenę z wyższej granicy, ponieważ są pasjonatami, kolekcjonerami, czy też po prostu zależy im na jak najlepszej jakości. Bongo może być bardzo dobrą ozdobą w domu, sklepy z bongo na pewno będą zaopatrzone w coś, co będzie świetnie wyglądać, szczególnie w mieszkaniu wystylizowanym, na nieco bardziej egzotyczne.

Do podstawowych funkcji bongo należy filtracja dymu, za pomocą pary wodnej. Dzięki temu z substancji usuwane są wszelkie toksyny. Para wodna oczyszcza dym i dzięki temu można pozbyć się składników, które mają negatywne skutki w stosunku do organizmu.  

Jeśli komuś naprawdę zależy na jakości i z bongo chce korzystać często, to powinien zakupić urządzenie nieco lepszej jakości, które wyposażone jest w dyfuzor i perkulator. Dzięki temu dym jest jeszcze lepiej oczyszczony, a chyba każdy jest świadom tego, że związki chemiczne zawsze znajdą sposób na to, aby przedostać się przez filtrację, dlatego dobrze jest zadbać o dodatkową filtrację.

Bongo wykorzystuje się do palenia różnego rodzaju ziół, które umieszcza się w odpowiednim miejscu, a następnie dym jest wciągany. Nie ma w tym nic trudnego. Nawet jeśli ktoś nie wie, jak z niego korzystać, to gdy tylko zobaczy, jak wygląda ten sprzęt, już sobie wszystko przypomni. Bongo dość często występowało w filmach, szczególnie amerykańskich komediach i tam można było zobaczyć, jak się go używa. Poza tym zapewne sprzedawca w sklepie z bongo również poinstruuje, jak z niego korzystać.

Dym i podrażnienia

Dzięki temu, że w bongo do palenia wykorzystuje się wodę, nieco obniża ona temperaturę dymu, dlatego też zagrożenie oparzeniami dróg oddechowych jest stosunkowo niskie. Oczywiście zawsze trzeba uważać, ale też jest to chyba wartościowa informacja, dla osób, które dotychczas borykały się właśnie z podrażnieniami.

Jak często czyścić bongo?

W sklepie z bongo na pewno sprzedawca o tym poinstruuje, jeśli ma jakiekolwiek pojęcie na temat tego urządzenia. Jeśli tak się nie stanie, to teraz czas zapamiętać, że bongo powinno być czyszczone po każdym użyciu. Nie można również zapominać o wymianie wody. Gdy nagromadzą się w bongo toksyny, to podstawowa funkcja tego urządzenia zostanie zakłócona i będzie ono bardziej szkodzić, niż pomagać.

Czy jest to legalne?

Skoro jest sprzedawane w sklepach, to oczywiście, że tak. Jednak w naszym kraju utarł się pewien stereotyp, że osoby używające bongo, to zazwyczaj narkomanii. Jest to zupełnie błędne myślenie, które należy odrzucić. Bongo służy ogółem do palenia wielu ziół i nikt nie powiedział, że jest ono tylko do narkotyków. Dlatego, jeśli ktoś się obawia, że nagle do jego domu wpadnie policja, to te fantazyjne myśli lepiej jest zostawić za sobą. Nic takiego nikomu nie grozi, ponieważ z faktu posiadania i używania bongo nic złego nie wynika.

Jak używać bongo?

Na początku należy nalać do niego wody przez ustnik. Powinna ona sięgać do 2/3 długości cybuchu. Temperaturę wody należy dobrać według własnych preferencji. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, jaka jest dla niego odpowiednia, to niech to będzie temperatura pokojowa. Jeśli w sklepie z bongo zostało wybrane urządzenie z dodatkowymi dyfuzorami, to je również należy wypełnić wodą. Teraz czas włożyć cybuch do bonga i wykonać testowe zaciągnięcie. Jeśli odczuwalne są bąbelki, które uderzają w usta, to należy odlać nieco wody, w innym wypadku można cieszyć się paleniem.

Relaks i zabawa

Bongo jest czymś, co może naprawdę bardzo rozluźnić. Skoro można dzięki niemu aż tak bardzo pozbyć się toksyn z ulubionych substancji i palić je przy pomocy bongo, to dlaczego by nie zrobić z tego małego domowego rytuału? Palenie bongo odpręża i pozwala na chwilowe skupienie się na sobie. Choć te urządzenia zazwyczaj kojarzą się z imprezami i tłumem ludzi, którzy po kolei zaciągają się z niego, to wcale nie znaczy, że nie można się relaksować samemu. Wystarczy wygodnie sobie usiąść i delektować się tym cudownym uczuciem.

angielski