Jak samemu zrobić pozycjonowanie strony

Jak samemu zrobić pozycjonowanie strony

Jak samemu zrobić pozycjonowanie strony. Coraz więcej osób zakłada własną działalność gospodarczą. W dużej części przypadków jest to działalność jednoosobowa. Z działalnością jednoosobową, czy w zasadzie z każdą formą działalności gospodarczej współcześnie, jest związana jedna dosyć ważna sprawa, a mianowicie musimy być obecni w sieci internetowej. Nasza obecność musi być również zauważona przez naszych potencjalnych klientów, to wszystko wiąże się jednoznacznie z pozycjonowaniem stron internetowych.

Pozycjonowanie można oczywiście zlecić firmom, które zajmują się tym profesjonalnie, ale wiąże się to oczywiście często z kosztami. Kosztami, które nie zawsze możemy lub chcemy ponosić. Pojawia się wówczas pytanie, czy możemy samodzielnie pozycjonować strony internetowe. Okazuje się, że tak i nie zawsze jest to trudne oraz żmudne, nie zawsze z drugiej strony jest to łatwe i do wykonania w pojedynkę.

Czy lokalizacja ma znaczenie?

Odpowiedzieliśmy już sobie na pytanie, że faktycznie możemy samodzielnie pozycjonować strony internetowe, nie zawsze będzie to tak samo efektywne, jakbyśmy zlecili to firmie profesjonalnej, jednakże zawsze lepsze jest takie pozycjonowanie niż całkowity jego brak. Warto tutaj wspomnieć o tym, że im większa jest konkurencja na rynku, zarówno tym na przykład ogólnokrajowym, jak i lokalnym, tym trudniej jest wypozycjonować naszą stronę internetową. Innymi słowy, trudniej jest sprawić, aby to nasza strona wyświetlała się wyżej w wynikach wyszukiwania, niż strona konkurencji. Bardzo często wiąże się to z tym, w jakim mieszkamy mieście i tak dla przykładu, Warszawa jest miastem, w którym samodzielne pozycjonowanie strony internetowej jest najtrudniejsze. Jednak nie oznacza to oczywiście, że nie możemy tego zrobić. Przyjrzyjmy się zatem temu, w jaki sposób wypozycjonować samodzielnie stronę internetową małej firmy w takim dużym mieście, jakim jest Warszawa. Jeśli uda się nam wypozycjonować stronę w Warszawie, to zapewne będziemy w stanie zrobić to w dowolnym mieście w Polsce.

Strona internetowa

Zaczniemy od sprawy, która nie jest związana ściśle z samym pozycjonowaniem, ale która jest oczywiście niezbędna do tego, aby pozycjonować stronę internetową. Niezależnie od tego, czy będzie to strona firmy Warszawskiej, czy na przykład ze wsi pod Przemyślem, musimy posiadać stronę internetową. Jest to oczywisty truizm, ale nasza strona internetowa powinna być stroną, która działa płynnie, jest dość ładna wizualnie i posiada prosty oraz chwytliwy adres domeny internetowej. Nawet jeżeli dobrze wypozycjonujemy stronę internetową, to jeżeli nie będzie ona funkcjonalna, to nie będzie ona również dobrze oceniana i siłą rzeczy, nasze pozycjonowanie może zostać zmarnotrawione, poprzez słabe oceny w różnego rodzaju serwisach. Chociaż algorytmy Google na oceny reagują najczęściej z opóźnieniem, to jednak reagują i nawet strona dobrze wypozycjonowana, jeśli nie będzie działać poprawnie i klienci nasi potencjalni nie będą z niej zadowoleni, wówczas ta funkcjonalność zabije nasze wysiłki, związane z tym, aby stronę dobrze wypozycjonować. Możemy taką stronę napisać oczywiście samodzielnie, ale możemy również zlecić to osobom, tak zwanym freelancerom. Jest to najczęściej jednorazowa usługa, a ewentualne kwestie związane z serwisem takiej strony, możemy zlecać już później na zasadzie osobnych zleceń.

Pozycjonujemy strony internetowe w Warszawie

Ponieważ Warszawa jest dość dużym rynkiem, to wtedy kiedy zaczniemy pozycjonować stronę internetową, musimy zawęzić obszar, na jakim nasza firma będzie poszukiwana. Tutaj oczywiście wiele zależy od tego, w jakiej działamy branży, ponieważ może się okazać, że na przykład, jeżeli świadczymy usługi głównie w danej dzielnicy, to najlepiej jest pozycjonować naszą stronę internetową pod tę dzielnicę, a nie tylko pod frazę „Warszawa”. Sprawia to, że konkurencja pod kątem wyszukiwanej frazy z nazwą dzielnicy, jest zdecydowanie mniejsza. Więc jeśli nawet założymy, że pod hasłem „hydraulik Warszawa Ursynów”, na pierwszej stronie pojawia się na przykład 10 firm, której są najlepiej wypozycjonowane, a na naszej dzielnicy działa na przykład ośmiu hydraulików, to niezależnie od tego, jak dobrze pozycjonujemy naszą stronę, to możemy liczyć na to, że nasza strona będzie na tej pierwszej stronie faktycznie się wyświetlać. Czyli musimy tutaj tak naprawdę kłaść nacisk, na dobre targetowanie frazy kluczowej.

Zobacz również:

Założenie bloga oraz vloga

Jeśli chcemy wypozycjonować naszą stronę w Warszawie lub w innym dużym mieście najlepiej, żeby na naszej stronie internetowej funkcjonował firmowy blog lub powiązany ze stroną był vlog. Przede wszystkim ma to takie znaczenie, że jeśli będziemy prowadzić tego bloga czy vloga w sposób dobry i rzetelny, czyli po prostu z pewnego rodzaju zacięciem oraz zainteresowaniem, najczęściej w dziale komentarzy pojawi się ich dość sporo, a algorytmy wielu wyszukiwarek reagują na tego typu rzeczy w taki sposób, że jeżeli jakieś posty na przykład na blogach czy w vlogach są często komentowane i jest ich dużo, to po prostu taka strona, jest automatycznie oceniana jako ciekawa oraz interesująca i będzie ona w różnego rodzaju wyszukiwarkach polecana w pierwszej kolejności osobom, które będą czegoś poszukiwać w internecie.