Gdzie kupić kontener morski

Gdzie kupić kontener morski

Gdzie kupić kontener morski. Kontenery morskie są ostatnio w dużym zainteresowaniu w szczególności dla osób, które szukają taniej i szybkiej alternatywy, dla różnego rodzaju budownictwa. Przyjrzyjmy się zatem, jak wygląda sprawa związana z kontenerami morskimi oraz kontenerami mieszkalnymi z różnych perspektyw. Spójrzmy na kontenery z punktu widzenia tego, czy faktycznie kontenery morskie się opłacają, skąd tak naprawdę się biorą i czy faktycznie są one w stanie spełnić nasze marzenia, dotyczące na przykład domku letniskowego, czy biura w kontenerze, które sami sobie stworzymy.

Skąd się biorą w naszym kraju kontenery morskie?

Kontener morski sam sobie przedstawia dość dużą wartość, więc mogłoby być zastanawiające, dlaczego mamy w Polsce tak dużo kontenerów, które nie są wykorzystywane. Odpowiedź jest bardzo prosta. Dużo taniej jest wyprodukować nowy kontener i wysłać go w podróż załadowanego, niż na przykład wysyłać puste kontenery z powrotem do Chin. Z tego to powodu w zasadzie w każdym kraju zachodnim, istnieje bardzo dużo składowisk kontenerów, które najprawdopodobniej nigdy w logistyce powtórnie wykorzystane nie będą.

Oczywiście nie jest to prawda, że kontenery morskie są tylko i wyłącznie kontenerami jednorazowego użytku, ale prawdą jest, że w transporcie wewnętrznym oraz w transporcie na krótkich dystansach, kiedy to opłaca się transportować puste kontenery, takich kontenerów jest zdecydowanie mniej.

Warto jest również powiedzieć, że oprócz kontenerów morskich, na skupach kontenerów możemy również zauważyć, bardzo dużo kontenerów mieszkalnych oraz kontenerów budowlanych, które to są w zasadzie przystosowane do tego, aby można było w nich urządzić sobie biuro lub na przykład zrobić sobie bardzo szybkim sposobem, solidną i trwałą altankę lub nawet domek letniskowy.

Gdzie kupić kontener morski oraz ile on kosztuje?

Kontenery morskie możemy nabywać między innymi na składowiskach kontenerów, czasami nazywanymi również skupami kontenerów i właściwie w takim miejscu, najlepiej jest je kupować, ponieważ osiągają tam, najniższe ceny. Możemy oczywiście odkupić kontener od na przykład firmy logistycznej, ale najczęściej cena takiego kontenera będzie po prostu większa, a wybór będzie bardziej ograniczony. Cena kontenerów morskich może być różna, ale średnio kontener kosztuje około 5000 zł, co jest oczywiście ceną bardzo dla nas korzystną, biorąc pod uwagę, że dostajemy właściwie zadaszoną konstrukcję, którą możemy już bez obawy o zalanie, przerabiać sobie na przykład na kontener mieszkalny.

Do ceny zakupu musimy oczywiście sobie doliczyć jeszcze cenę transportu kontenera na docelowe miejsce oraz taką sprawę, że kontener ten z ciężarówki będzie musiał być najprawdopodobniej zostać rozładowany za pomocą dźwigu. Niemniej jednak ogólna cena za kontener i tego typu usługi, w dalszym ciągu jest dość korzystna. Cena kontenera mieszkalnego jest również większa niż zwykłego kontenera morskiego i trzeba mieć to na uwadze.

Czy opłaca się przerabiać kontener morski na domek letniskowy?

Bardzo często można usłyszeć informację, że nie opłaca się przerabiać kontenera morskiego na domek letniskowy, ponieważ ostatecznie rzecz biorąc (zliczający wszystkie koszty związane z tego typu modyfikacją), nie wychodzi nam wcale tak dużo taniej, niż jak byśmy na przykład kupili gotowy projekt i wykonawstwo w firmie i postawili sobie na przykład dom letniskowy z drewna. Cała sprawa ma tak naprawdę drugie dno i nie jest taka prosta. Przede wszystkim postawienie na przykład domku letniskowego, może nas kosztować 20 000 lub nawet 30 000 zł, jeśli będziemy go chcieli kupić, a nie będziemy mieć takiej gotówki, to będziemy musieli oczywiście wziąć kredyt.

Całość konstrukcji powstanie dość szybko, ale będziemy obciążeni kredytem, jeszcze przez jakiś czas. W sytuacji, w której kupujemy kontener morski do zaadaptowania, to niskim nakładem kosztów, dostajemy zadaszoną konstrukcję, którą możemy następnie własnymi siłami, krok po kroku, dostosowywać do zamieszkania w nim, na przykład w lecie, Tego typu rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy, ponieważ nie musimy brać kredytu, tylko możemy krok po kroku, remontować sobie taki kontener zawsze wtedy, kiedy mamy po prostu nadwyżkę pieniędzy, a dodatkowo istnieje bardzo dużo rozwiązań, które są skuteczne, a które można zrobić zdecydowanie taniej, niż jak byśmy musieli stosować rozwiązania typowo budowlane.

angielski niemiecki hiszpański francuski