Wieczór kawalerski – jak go dobrze przygotować?

Wieczór kawalerski - jak go dobrze przygotować?

Wieczór kawalerski – jak go dobrze przygotować? W życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, kiedy myśli o ustatkowaniu i założeniu rodziny. Jednak zanim stanie na ślubnym kobiercu, zazwyczaj chce mieć okazję do tego, aby móc ostatni raz bezkarnie poszaleć. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, jak swoje ostatnie godziny przed ślubem spędzają panowie. Rzecz jasna nie każdy mężczyzna uważa, że tego wieczoru trzeba dać z siebie wszystko, jednak każdy Pan Młody zasługuje na uczczenie ostatniego wieczoru wolności – bawiąc się w gronie męskiego towarzystwa. Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski? Co musisz wiedzieć na ten temat? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o organizacji wieczorów kawalerskich, to zapraszamy do lektury.

Kto jest odpowiedzialny za organizację wieczoru kawalerskiego?

Kiedy myślimy o wieczorze kawalerskim, to z całą pewnością w naszej głowie pojawia się pytanie – kto jest odpowiedzialny za jego organizację? Otóż za przygotowania odpowiada przede wszystkim Pan Młody, jednak niekiedy obowiązkiem tym obarczony zostaje świadek. W przygotowaniach do imprezy mile widziana jest oczywiście pomoc ze strony przyjaciół i kolegów Pana Młodego. Ważne jest to, aby osoba odpowiedzialna za organizację wieczoru kawalerskiego czuwała nie tylko nad przygotowaniami, ale również nad jego przebiegiem.

Pomysły na udany wieczór

Wieczór kawalerski - jak go dobrze przygotować?Szukasz pomysłu na to, aby wieczór był udany? Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby dostosować charakter imprezy do osobowości Pana Młodego. Jeśli wśród zaproszonych gości będą bawili się głównie najbliżsi przyjaciele, to może warto zaplanować coś, o czym wszyscy marzyliście- jest to doskonała okazja, aby zrealizować marzenia. Dla panów zazwyczaj nie liczy się dobra pogoda czy dogodna lokalizacja. Czasami bywa wręcz odwrotnie – im bardziej szalony pomysł, tym wieczór wydaje się być ciekawszy. Pomimo, że wieczory kawalerskie zazwyczaj organizowane są w klubach nocnych lub wynajętych apartamentach, to coraz popularniejsze stają się imprezy, które odzwierciedlają zainteresowania Pana Młodego. Pomysłem na udany wieczór może być więc: paintball, skok ze spadochronem, gra miejska, kurs driftingu, gokarty, czy też weekendowy wypad pod namioty. Nie da się ukryć, że mężczyźni często lubią wracać wspomnieniami do zabaw z dzieciństwa i przypominać sobie te beztroskie czasy. Z tego też powodu organizacja wieczoru kawalerskiego, który będzie miał charakter gry, może być świetnym rozwiązaniem. Bardzo rzadko przywiązuje się uwagę do tego, aby wybrać motyw przewodni imprezy. Jest to dobry pomysł na uatrakcyjnienie imprezy i zafundowanie panom niepowtarzalnej okazji do wcielenia się w ulubioną postać z filmu lub kreskówki. Pomysłów na motyw przewodni jest naprawdę wiele. Decydując się na ten krok, wybierzcie taki temat, który będzie dopasowany do charakteru i poczucia humoru zarówno samego Pana Młodego, jak i jego gości.

Sam pomysł na organizację wieczoru to nie wszystko. Pozostają jeszcze kwestie związane z wyborem odpowiedniego terminu oraz kosztami.

  • Termin: przypada on zwykle na okres 1-2 tygodni przed ślubem, jednak przygotowania do niego powinny zostać rozpoczęte wcześniej, tak aby wszystko poszło zgodnie z planem.
  • Koszty: zazwyczaj koszty wieczoru kawalerskiego pokrywa Pan Młody, jednak zaproszeni goście często się dokładają lub fundują Panu Młodemu niezapomnianą atrakcję.

Jeżeli o atrakcjach mowa, to warto, aby goście pomyśleli o prezencie dla Pana Młodego. Co może nim być? Pomysły przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Prezent dla Pana Młodego

Nie da się ukryć, że sam wieczór kawalerskich z całą pewnością jest dla Pana Młodego świetną zabawą, jednak warto także pomyśleć o drobnym upominku, który będzie przypominał mu o ostatniej kawalerskiej imprezie. Co może być takim prezentem? Oto lista kilku najpopularniejszych upominków:

  • zestaw do pokera – jeśli Pan Młody jest miłośnikiem gier karcianych,
  • sesja zdjęciowa polaroidem – automatycznie wywołane zdjęcia to coś, co na pewno pozostanie na długo,
  • koszulka z zabawnym napisem – np. nawiązującym do ślubu lub samego Pana Młodego,
  • dobry gatunkowo trunek – jeżeli Pan Młody pije alkohol to fajnym prezentem będzie butelka wysokoprocentowego napoju z górnej półki,
  • film nagrany przez zaproszonych gości – na takim nagraniu każdy może opowiedzieć zabawną historię związaną z Panem Młodym.

Dobre jedzenie i odpowiednie trunki – czyli podstawa udanej imprezy

Co jest najważniejsze na każdej imprezie? Dobre jedzenie i najlepsze trunki. Panowie zazwyczaj nie liczą kalorii, dlatego wieczór można rozpocząć od takich klasycznych pozycji, jak: kebab, pizza, hamburgery, tortille, czy też pieczone skrzydełka kurczaka. Jeżeli zależy Ci na zaakcentowaniu charakteru danego wieczoru, to możesz zamówić przekąski nawiązujące do kobiecych kształtów- oczywiście z zachowaniem pewnych granic. Jeśli chodzi natomiast o alkohol, to na wieczorach kawalerskich zwykle pojawia się wódka oraz whisky – nie jest to jednak reguła i wszystko zależy od tego, co preferuje Pan Młody. Osoby, które nie lubią tak mocnych trunków, z całą pewnością chętniej sięgną na przykład po piwo.